Чернівці, Харків та Одеса очолили рейтинг міст за рівнем корупції в медицині

Чернівці, Харків та Одеса очолили рейтинг міст за рівнем корупції в медицині

09.12.2019, 12:38

Чернівці, Харків та Одеса стали лідерами всеукраїнського рейтингу за корупцією в медицині.

Про це свідчать результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, пише molbuk.ua.

Згідно з оприлюдненими даними, у Чернівцях зафіксували найвищий індекс частоти корупційних випадків – 0,9. Далі йде Харків (0,8) та Одеса (0,7). Київ опинився на четвертій сходинці цього рейтингу, де зафіксовано індекс 0,6.

Найменший рівень частоти корупційних випадків зафіксований у Хмельницькому, Тернополі, Маріуполі, Херсоні, Чернігові (у всіх цих містах індекс частоти корупційних випадків становить 0,4) та Запоріжжі (0,3).

Зазначається, що результати цього дослідження були створені на базі відповідей жителів міст на запитання "Доводилось (були змушені чи по добрій волі) робити подарунок, давати чи платити хабар представникам місцевої влади для отримання послуги чи документу?".

Водночас у дослідженні зазначається, що упродовж останніх п’яти років індекс частоти корупційних випадків демонструє динаміку до підвищення – з 0,5 у 2015 році до 0,6 у 2019 році.

Чернівці очолили рейтинг міст за рівнем корупції в медицині
Чернівці очолили рейтинг міст за рівнем корупції в медицині
Чернівці очолили рейтинг міст за рівнем корупції в медициніЯк зазначають автори дослідження, це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.

Опитування проводилось з 6 вересня по 10 жовтня 2019 року в 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів.

Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Досяжність респондентів у середньому склала 67,7%.

 

Джерело: molbuk.ua

1