Чернівецького журналіста Захара Подкидишева звинувачують у гапонівщині

Чернівецького журналіста Захара Подкидишева звинувачують у гапонівщині

26.08.2011, 01:35

Ініціативна група «Спільними зусиллями захистимо Чернівці» закликає обласне відділення Спілки журналістів дати оцінку діям Захара Подкидишева, які не відповідають вимогам професійної етики журналіста, містять ознаки політичної  провокації, спрямованої на перешкоджання  громадській ініціативі  місцевого референдуму, яку підтримують десятки тисяч чернівчан.

Від імені 214 учасників зборів з питань проведення місцевого референдуму, які відбулися 24 серпня в конференц-залі готелю «Черемош», заявляємо, що жоден із присутніх на зборах громадян, в тому числі і Валерій Сарафінчан, будь-яких дій, що перешкоджали  б професійній діяльності журналістів не вчиняли. Свідками цьому є журналісти  інших чернівецьких видань, телеоператори, які здійснювали  відеозйомку в залі.

Вважаємо, що Захар Подкидишев, використовуючи своє приналежність до журналістського загалу, зумисне, на замовлення  політичних рейдерів з міської ради, підготовив свідому провокацію, спрямовану на дискредитацію громадської ініціативи.

Як заявляють безпосередні свідки інциденту, Валерій Сарафінчан поцікавився у Захара Подкидишева, який  під час роботи зборів пересувався залом, з якою метою він це робить і чи він є учасником зборів як громадянин  чи журналіст. У відповідь Захар Подкидишев розпочав істерично викрикувати, що у нього відібрали посвідчення журналіста. Зважаючи, на неадекватну поведінку цієї молодої людини і її не зовсім здоровий на вигляд стан, Валерій Сарафінчан  попросив молодика заспокоїтися, пошукати своє посвідчення в особистих речах, а про інцидент, який здавалося було вичерпано, проінформував організаторів зібрання.

Зважаючи на те, що Захар Подкидишев надав цьому інциденту публічності і використовує його з метою дискредитації громадської ініціативи, безпідставного звинувачення у протиправних діях одного з активних учасників громадського руху за відновлення народовладдя у Чернівцях, закликаємо журналістську спільноту Буковини дати належну оцінку діям  цього журналіста, який вже неодноразово  порушував моральні та професійні засади журналістики.

Просимо врахувати думку інших журналістів, учасників зборів, які можуть засвідчити, що робота цього зібрання була відкритою, його організатори створили усі належні умови для професійної роботи журналістів, у тому числі найнятого міською радою незалежного оператора, який здійснював відеофіксацію ходу зборів. Пропонуємо цьому оператору надати відеозапис, який би підтвердив висунуті Захаром Подкидишевим звинувачення.

Закликаємо обласну організацію Спілки журналістів України про результати розгляду заяви ініціативної групи проінформувати керівництво газети «Експрес». Вважаємо, що такі скомпрометовані в очах громадськості особи, як Захар Подкидишев,  не можуть в подальшому представляти таке поважне  видання на Буковині.

Віримо в принциповість, чесність, високий професіоналізм журналістського загалу Буковини, який не дозволить ввести себе в оману прислужникам політичних пройдох, які усіма силами і способами намагаються скомпрометувати активних учасників громадського руху за проведення місцевого референдуму в Чернівцях.

 

Голові Чернівецької обласної організації Національної спілки журналістів України Терону Г.Г.

ЗВЕРНЕННЯ

Вчора, 24 серпня, у конференц-залі готелю «Черемош», під час зборів щодо проведення референдуму з переобрання депутатів Чернівецької міської ради, один із організаторів зборів Валерій Сарафінчан відібрав у мене посвідчення журналіста всеукраїнської газети «Експрес».

Через десять хвилин після початку зборів до мене підійшов Валерій Сарафінчан, і звернувся до мене з запитанням, - на якій підставі я перебуваю у залі. Я показав йому своє журналістське посвідчення. Під приводом реєстрації, Валерій Сарафінчан вирвав у мене з рук посвідчення, і попрямував до виходу із зали. Наздогнавши його, я попросив повернути посвідчення. На це він заявив, що ніякого посвідчення у мене не брав. Я вдруге попросив його віддати посвідчення. Намагаючись спровокувати мене на протизаконні дії, Валерій Сарафінчан лицемірно запропонував мені його обшукати, при цьому говорив образливі речі на мою адресу, називаючи п’яною та неадекватною особою.

Усвідомлюючи, що провокативні дії Валерія Сарафінчана спрямовані на те, щоб в подальшому звинуватити мене у перешкоджанні роботи зборів, я покинув конференц-залу.

Сподіваюся, що журналістська спільнота Чернівців не залишиться осторонь цього кричущого факту перешкоджання журналістській діяльності та дасть належну оцінку протиправним діям Валерія Сарафінчана.

Захар ПОДКИДИШЕВ, журналіст, старший редактор Чернівецького представництва всеукраїнської газети «Експрес», радник міського голови з питань зв’язків з громадськістю (на громадських засадах).

1


КОМЕНТАРІ (4)

настоящая скотина

avatar

пахан

26 серпня 2011 05:49

Не зрозумів хто скотина? Захар чи Сарафінчан?

avatar

пахану

26 серпня 2011 15:15

avatar

Igor Gamal

26 серпня 2011 16:11

подкидышев чмо - это его не первая провокация. а еще он гей и наркоман, хоть и старался это скрыть публичными отношениями с леной. бедная девочка, когда узнала о его ориентации, сбежала без оглядки! чего от него ждать вообще, только честь ему делают какими-то обращениями

avatar

климушка

03 вересня 2011 19:36

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.