Чернівецька область відзначилася найбільшим падінням  у рейтингу конкурентоспроможності регіонів України

Чернівецька область відзначилася найбільшим падінням у рейтингу конкурентоспроможності регіонів України

27.11.2013, 12:59

У нинішньому році в п'ятірці лідерів рейтингу конкурентоспроможності регіонів України відбулися істотні зміни, проте очолює рейтинг, як і раніше, місто Київ. Про це, представляючи звіт Фонду ефективного управління про результати проведеного рейтингу конкурентоспроможності регіонів України, повідомив старший менеджер Ігор Гончаренко, передає кореспондент РБК-Україна.

"П'ятірка лідерів зазнала певних змін цього року. По-перше, в п'ятірку увійшла і відразу на третє місце Одеська область, обігнавши Донецьку і Дніпропетровську області. Дніпропетровська область з третьої позиції опустилася на п'яту, а перше (місто Київ), друге (Харківська область) і четверте (Донецька область) місця залишилися без змін. Лідирує, як і раніше, місто Київ. Серед найбільших змін - підйом на вісім позицій АРК і на дев'ять позицій Хмельницької області", - сказав Гончаренко.

Також він зазначив, що найбільшим падінням в рейтингу відзначилася Волинська область, яка втратила шість позицій, і Чернівецька область, яка опустилася також на шість позицій.

"Серед аутсайдерів також практично не змінилася ситуація, проте вперше за останні декілька років Херсонська область покинула останню позицію в рейтингу і займає тепер передостаннє місце", - підкреслив Гончаренко.

Він додав: "По інфраструктурі у нас дуже великі розриви між гіршими і кращими результатами в світі. І особливо у нас є декілька регіонів, в основному це промислові регіони, в яких оцінки інфраструктури знаходяться на достатньо високих результатах. Наприклад, Київ знаходиться на рівні 32 місця в світі, а Одеська область на рівні 46 і Севастополь - 48 місця в світі". Також Гончаренко відзначив що найменш розвиненою вважається інфраструктура в Кіровоградській, Житомирській і Тернопільській областях.

"Серед конкурентних недоліків практично скрізь якість доріг. Сердь аутсайдерів у нас Сумська область, оцінка якої на рівні 126 місця в світі", - резюмував представник фонду.

Нагадаємо, Україна опустилася в рейтингу конкурентоспроможності WEF на 11 позицій - до 84 місця. В минулому році Україна посіла 73-е місце між Чорногорією і Уругваєм. У цьому році її сусідами стали Туніс і Уругвай.

На думку дослідників, найбільш важливою проблемою є необхідність капітальної реформи інституційної бази, яка страждає від паперової тяганини, відсутність прозорості і фаворитизму.

1