Чернівецька область отримає майже 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків стихії

Чернівецька область отримає майже 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків стихії

25.06.2020, 21:54

Такий проєкт розпорядження нині підтримав Кабінет Міністрів України.

Зокрема, з резервного фонду надійде 30 мільйонів гривень для надання допомоги населенню. Також 58 мільйонів виділено Басейновому управлінню водних ресурсів річок Прут та Сірет, також кошти на ліквідацію наслідків стихії отримають Чернівецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, ДСНС, Нацгвардія та Нацполіція області.

Загалом на ліквідацію наслідків негоди із резервного фонду виділили 672 мільйони гривень. Окрім Буковини, матеріальну допомогу отримають Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська та Тернопілька області, які також постраждали від затяжних опадів.

Під час засідання уряду Денис Шмагаль зазначив, що це перше рішення щодо виділення коштів для регіонів, що потерпіли від паводку. Наступні  прийматимуть тоді, коли області підрахують усі збитки.

Також Прем’єр-міністр подякував тим регіонам, де люди об’єднуються та спільно борються з наслідками повені.

Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук запевнив, що майже 90 мільйонів гривень, виділених Кабміном на подолання наслідків негоди на Буковині – не остання допомога уряду для регіону, який зазнав суттєвих збитків.

Як повідомляє molbuk.ua, про це посадовець сказав сьогодні у прямому ефірі у Facebook.

За його словами, сьогодні Кабмін своїм рішення передбачив для Буковини "близько 100 мільйонів гривень".

"30 мільйонів – на обласну державну адміністрацію і 58 мільйонів гривень – для гідротехнічних споруд, для того, щоби в першу чергу укріпити береги і дамби, які зараз були пошкоджені. А також десяток мільйонів гривень розраховуємо отримати для підрозділів ДСНС, поліція та Нацгвардія", – сказав голова ОДА.

Водночас Осачук закликав буковинців не порівнювати суми грошей, виділених Чернівецькій та іншим областям, які потрапили у зону природнього лиха.

"Проте, хочу наголосити, що це не остаточна і не кінцева сума фінансової допомоги із державного резервного фонду. Наступні частини коштів для компенсації і фінансування відновлювальних робіт будуть від уряду надходити. Про це нас сьогодні запевнили. Тому я прошу не спекулювати на цій темі, не порівнювати, скільки і яким областям виділили. Ці кошти будуть надходити відразу, як ми зможемо їх розподіляти і роздавати людям на відновлення господарств і відновлення нормального життя", – повідомив голова Чернівецької ОДА.

ДОВІДКОВО: 

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення коштів на першочергові кроки з ліквідації наслідків повеней в західних областях України.

Відповідний проект розпорядження було схвалено на позачерговому засіданні Уряду в четвер, 25 червня. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи засідання Уряду, зазначив, що повінь в п’яти західних областях стала однією з найбільших в Україні за останні десятиріччя, масштаб руйнувань виявився колосальним. «Вчора ми з Міністром внутрішніх справ  здійснили робочу поїздку на Прикарпаття, за дорученням Президента відпрацювали кроки, які необхідно зробити, щоб врятувати людей і подолати це масштабне лихо. Ми зробили повністю інспекцію і рівнинної частини, і гірської. І там, і там колосальні підтоплення, проводилася евакуація, є постраждалі домогосподарства, є постраждалі люди, на жаль, є і загиблі», - зазначив очільник Уряду та висловив свої співчуття рідним і близьким загиблих.

Наразі, за словами Дениса Шмигаля, ситуація на контролі Уряду та особисто Президента України Володимира Зеленського. «Я вдячний за злагоджену роботу рятувальним службам, всім тим, хто долучений до ліквідації наслідків. Сьогодні в ті райони, які через повінь відрізані від світу, постачаються продукти харчування, питна вода, евакуйовуються діти, вагітні жінки. Гвинтокрилами вивозимо людей, які цього потребують. Всі працюють абсолютно самовіддано, роблять все можливе», - зауважив Денис Шмигаль.

«Однозначно, що Уряд має допомогти постраждалим. Сьогодні ми приймаємо рішення про виділення коштів з державного резервного фонду на потреби областей, плюс додаткові кошти - агентствам, які будуть ліквідовувати наслідки стихії, відбудовувати дамби, робити берегоукріплення тощо», - підкреслив Прем’єр-міністр.

У свою чергу Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко повідомив, що проект розпорядження про надання допомоги населенню та проведення першочергових, невідкладних аварійно-відновлювальних заходів передбачає виділення коштів з резервного фонду державного бюджету у сумі 672 млн грн. 

Зокрема, передбачається виділення 480 млн грн для потреб Івано-Франківської області, яка постраждала від повеней найбільше. Чернівецька та Закарпатська області отримають по 30 млн грн, Львівська – 10 млн грн.

Також кошти на відновлювальні роботи отримають: Державне агентство водних ресурсів України у сумі 92 млн грн, Державне агентство лісових ресурсів – 30 млн грн, а також установи, що проводять рятувальні роботи: Державна служба з надзвичайних ситуацій, Національна гвардія України та Національна поліція України.

«Це перше наше рішення. По мірі того, як будемо отримувати нові розрахунки, будемо ухвалювати додаткові рішення про виділення коштів на ліквідацію наслідків стихії», - наголосив Денис Шмигаль.

1