Чернівецька облрада просить президента і ВР роз'яснити 'формулу Штайнмайера', виключити тотальну амністію і не відводити війська з лінії розмежування

Чернівецька облрада просить президента і ВР роз'яснити "формулу Штайнмайера", виключити тотальну амністію і не відводити війська з лінії розмежування

09.10.2019, 13:13

Депутати Чернівецької обласної ради звернулись до Президента та Верховної ради України щодо прийняття так званої «формули Штайнмаєра». За це рішення проголосували на сесії облради.

Про це повідомляє UA: Буковина.

Півтори години обранці сперечались за остаточну редакцію документа. Текст звернення затвердили голови депутатських фракцій на погоджувальній раді. Дійти згоди у кількох пунктах вдалось не відразу. Кілька разів повертались до голосування за "недопущення відведення українських військ". 

Депутат Ліля Бортич зауважила, що депутати на погоджувальній раді усунули всі гострі політичні моменти самого звернення: "Лиш питання миру в Україні нас турбує, і ми дбаємо про інтереси тих громадян, які на лінії військових дій і поза нею. Неправильно уникати цього питання і вважати, що воно само вирішиться," - додала депутат Лілія Бортич.

Про це пише сайт https://acc.cv.ua/.

Водночас на сесію прийшли приблизно 30 учасників АТО , волонтерів та чернівчан. Вони принесли своє звернення та вимагали, аби депутати внесли доповнення щодо неможливості відведення військ та про те, що окуповані території не повинні мати особливих статусів, які ставлять під сумнів унітарний устрій України. 

Слово надали і представникам громадськості. «Все там гарно  звучить. Але я прошу внести пункт. Наш агресор – Росія, їй не можна довіряти. На мне треба, аби хтось розказував як захищати рідну землю, - сказала волонтерка Леся Хомко, - наші війська не повинні відступати на колишні позиції. Ці 25 км біля Золотого, які ми повинні залишити – це і є капітуляція. Там люди просять не відходити. Віддати територію, яка скроплена кров’ю – неприпустимо. Вони там бояться репресій."

«Прошу не зрадьте Україну, - емоційно виступила з трибуни активістка Галина Абрам’юк, - не ввійдіть в історію зганьбленими. Влада змінитись, а вам тут жити. Ми мусимо прийти до свого кордону і відновити контроль до передвоєнного стану. І це буде відновлення цілісності України. Не ведімось на чужі формули. Лише формула України. Відновлення соборності та цілісності. Я хочу миру. Але не на підгрунті капітуляції."

У зверненні є 7 пунктів. Вони вимагають проінформувати про зміст формули, визнати пріорітетною повну деміталітаризацію, недопустити відведення війська з лінії розмежування до встановлення повного контролю над кордоном, вжити заходів, аби визволити громадян України, яких утримують в Росії. Також вимагають унеможливити амністію без розслідувань військових злочинів.

Депутати проголосували за звернення з доповненнями. "За" звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України  щодо ситуації, яка склалася навколо прийняття так званої формули Штайнмаєра, проголосувала більшість депутатів - 33 обранці.

Світлина від UA: Буковина.

Світлина від Ольги Кобевко.

1