Чернівецька обласна рада стане партнером Сучавської повітової ради в реалізації  спільних проектів, які стосуються дорожньої інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, популяризації культурної спадщини, захисту і безпеки громадян

Чернівецька обласна рада стане партнером Сучавської повітової ради в реалізації спільних проектів, які стосуються дорожньої інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, популяризації культурної спадщини, захисту і безпеки громадян

20.03.2018, 22:18

Чернівецька область та Сучавський повіт Румунії підготують низку спільних проектних пропозицій в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020»

Двостороння робоча зустріч делегацій Чернівецької області та Сучавського повіту Румуніїї, проведення якої зініціював голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, відбулася сьогодні, 20 березня, на території Міжнародного автомобільного пункту пропуску «Порубне-Сірет». Участь у зустрічі взяли голова Сучавської повітової ради пан Георге Флутур та голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук, а також представники профільних українських та румунських служб, управлінь, установ та організацій.

Так, сторонами обговорено та погоджено 12 проектних пропозицій у сфері розбудови прикордонної транспортної інфраструктури, збереження та популяризації культурної спадщини, підвищення якості освіти та охорони здоров’я, розвитку туризму та спільного реагування на надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру, які впродовж наступних шести тижнів необхідно подати на розгляд Спільного технічного секретаріату Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020». Орієнтовна вартість вказаних проектів складає 12 млн. євро.

Зокрема, зазначені проектні пропозиції передбачають проведення ремонту під’їзного шляху до КПП «Шепіт» (по 2,5 км з обох боків кордону), покращення системи професійної освіти у сфері сільського господарства (на базі Глибоцького професійного ліцею), покращення якості надання невідкладної медичної допомоги (на базі ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги») та якості надання малоінвазивних медичних послуг (на базі ОКУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня»), підвищення безпеки життєдіяльності населення від факторів радіаційного та хімічного зараження, відродження давніх ремесел (на базі Чернівецького учбово-методичного центру культури Буковини), а також реалізацію низки інших заходів на території Сучавського повіту Румунії.

- Отримання пунктом пропуску «Шепіт» статусу міжнародного дасть нам змогу значно скоротити шлях до Угорщини та Австрії, - прокоментував ініціативи Іван Мунтян. -  Адже вже за 200 км від румунського пункту пропуску «Ізвоареле Сучевей» знаходиться автобан, що прямує до Будапешта та Відня. Партнером у реалізації цього проекту виступить обласна рада. Більше того, наявність міжнародного пункту пропуску на Путильщині стане потужним фактором для подальшого залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району.

- Звісно ми не відмовляємось від завершення реконструкції пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ», завершення якої відбуватиметься уже за кошти державного бюджету України, та будівництва під’їзних шляхів до них, але й не можемо втратити шанс залучити європейські кошти для покращення транспортної інфраструктури Путильського району.

- Реалізація спільних проектів з інших пріоритетів дозволить створити центр малоінвазивної хірургії на базі обласної клінічної лікарні, адаптувати надання невідкладної допомоги на базі обласної лікарні швидкої медичної допомоги до європейських стандартів, придбати сучасну агротехніку для Глибоцького професійного училища, придбати обладнання для виявлення ознак хімічного та радіаційного забруднення та провести міжнародний фестиваль народних ремесел та розробити спільний туристичний маршрут, - сказав Іван Мунтян. 

Намір про спільну реалізацію відповідних проектів сторони задекларували під час спільного засідання депутатів Чернівецької обласної та радників Сучавської повітової рад, яке відбулося 21 жовтня 2016 року.

«Сьогодні ми підійшли впритул до реалізації домовленостей, досягнутих нами під час спільного засідання Чернівецької обласної та Сучавської повітової рад, проведеного у жовтні 2016 року. І мене дуже тішить той факт, що наші румунські партнери як і раніше декларують бажання спільно змагатися за європейський фінансовий ресурс, який може бути використаний для розвитку обидвох наших регіонів. За це хотів би щиро подякувати своєму колезі, голові Сучавської повітової ради пану Герге Флутуру. Адже географія дії Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020» не обмежується територією Чернівецької області та Сучавського повіту і ми повинні бути свідомі того, що конкуренція буде доволі жорсткою. У виконанні проектів в рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна 2014-2020» також можуть брати Івано-Франківська, Закарпатська та Одеська області і їх партнерські регіони в Румунії.  Саме тому вважаю, що запорукою нашої спільної перемоги є чітка координація дій та жорсткий контроль на всіх етапах підготовки та подачі проектних пропозицій», – відзначив Іван Мунтян, звертаючись до учасників робочої зустрічі.

  • Джерело: Прес-служба обласної ради
1