Череватий картинками переконує, що на Буковині менше рубають ліс

Череватий картинками переконує, що на Буковині менше рубають ліс

05.12.2016, 15:28

 За останні 15 років обсяги щорічного лісокористування в порядку рубок головного користування (розрахункова лісосіка) для постійних лісокористувачів області зменшились із понад 500 до 457,6 тис. куб. м, що забезпечує невиснажливе використання лісосировинних ресурсів області.

Щорічно, в середньому, на  гектарі  вкритої лісом площі приростає 4,4 - 4,6 куб. м деревини, а середній щорічний приріст в цілому по області складає  майже  1 млн. куб. м, (при середньому річному обсязі рубок від усіх видів користувань 750-800 тис. куб. м), тобто середній щорічний приріст деревини використовується на 75 – 80 %.

«Слід відмітити, що понад 60 відсотків рубок головного користування – це не суцільні, а рівномірно – поступові рубки, які дають змогу відновлювати ліси шляхом збереження природного поновлення, що є  одним з основних критеріїв ведення наближеного до природи лісівництва», - зазначив в.о начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий.

Обсяги так званих санітарних рубок у розрізі шести останніх років також зменшилися.

У 2010 році обсяг становив 285,1 кубометрів, 2011 – 355,6 кубометрів, 2012 – 393,8 кубометрів, 2013 – 404,9 кубометрів, 2014 – 381,5 кубометрів, 2015 – 283 кубометрів. За останні 10 місяців 2016 року обсяг санітарних рубок становить 139,0 кубометрів.

Як зазначив в.о начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий, - ці дані свідчать про те, що пік масового проведення санітарно-оздоровчих заходів, особливо суцільних санітарних рубок, у лісах області припав на 2011-2014 роки, а зараз намітилась чітка тенденція до їх суттєвого зменшення, особливо у 2015 та за 10 місяців 2016 року. Слід відмітити, що практично  всі обсяги суцільних санітарних рубок проведені у всихаючих похідних насадженнях ялини та за рахунок розробки вітровальних та вітроломних ділянок  у хвойних насадженнях.

Проведення робіт із заміни всихаючих похідних ялинників не суперечить використанню лісових ресурсів у обсягах, встановлених та затверджених для державних лісогосподарських підприємств згідно чинного лісового і природоохоронного законодавства, що дає змогу забезпечити належний санітарний стан лісів, не допустити масового виникнення сухостоїв та втрат технічної якості деревини, забезпечити поповнення бюджетів місцевих територіальних громад,  а також отримати додаткові кошти для фінансування всього комплексу лісогосподарських робіт, охорони і захисту лісу та розбудову дорожньої інфраструктури, особливо у цей час за умов відсутності бюджетного фінансування, - додав Роман Череватий.

Питання всихання ялинників, як і в цілому санітарний стан лісів області, знаходиться на постійному контролі, безперервно проводиться   моніторинг  всіх площ похідних ялинників, на основі якого своєчасно призначаються та здійснюються заходи по оздоровленню насаджень шляхом проведення вибіркових та суцільних санітарних рубок та подальшого вирощування деревостанів із корінних видів порід.

1