Бурбак закликав Гройсмана почати консультації щодо заборони будівництва газопроводу 'Північний потік-2' (+ВІДЕО)

Бурбак закликав Гройсмана почати консультації щодо заборони будівництва газопроводу "Північний потік-2" (+ВІДЕО)

06.04.2018, 16:02

Сьогодні під час години запитань до Уряду голова фракції "Народний фронт" у Верховній Раді України, народний депутат України Максим Бурбак звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо початку консультацій щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік-2".

- В четвер парламент прийняв Постанову Народного Фронту про Звернення до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу "Північний потік-2", - заявив Максим Бурбак. - У ній, зокрема, йдеться, що на виконання статті 274 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом та статті 6 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, потрібно невідкладно провести консультації між Урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення побудови газопроводу “Північний Потік-2”. Сьогодні під час години запитань до Уряду звернувся до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо початку консультацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада підтримала ініційовану НФ постанову щодо недопущення будівництва газопроводу "Північний потік-2" (відео)

 ДОВІДКОВО:

Проект будівництва газопроводу "Північний потік-2", який Росія планує прокласти в обхід території України, не сприяє диверсифікації поставок газу до Європи, і не буде підтриманий Європейською комісією.

Про це під час брифінгу в Міністерстві енергетики заявив генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі, повідомляє "УНІАН".

"Наша позиція чітка: ми вважаємо, що "Північний потік-2" не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу... Він не буде підтриманий з боку ЄС", - сказав він.

За словами Рісторі, якщо "Північний потік-2" буде збудований, його робота порушуватиме принципи прозорості, недискримінаційності і вільного доступу європейських споживачів до джерел енергоносіїв.

Нагадаємо, 27 березня, стало відомо, що Німеччина дала дозвіл на будівництво суперечливого газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

5 квітня свій дозвіл на побудову газопроводу у винятковій економічній зоні надала Фінляндія.

Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Запуск "Північного потоку-2" може спровокувати до повномасштабного наступу російських військ на Україну. 

Про це сказав голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час "круглого столу" на тему "Реформування системи національної безпеки України. Роль парламенту"

"Запуск "Північного потоку-2" може нести і прямі мілітарні загрози, які можуть спровокувати до нового повномасштабного наступу російських військ на Україну", - зазначив він. 

Голова ВР нагадав, що вчора парламент звернувся до міжнародних партнерів щодо неприйнятності будівництва "Північного потоку-2"

За його словами, на сьогодні енергетична загроза з боку Росії є не менш небезпечною ніж мілітарна. 

"Реалізація проекту "Північний потік-2" на моє глибоке переконання є агресивним наміром, наміром РФ, Путіна і його оточення мати безпосередній вплив на країни ЄС", - підкреслив спікер. 

Парубій додав, що Росія хоче використовувати "енергетичний шантаж" для впливу на політичні процеси, зокрема, в країнах Європи. Він зазначив, що Україна знає такі підходи, бо "пережила не одну енергетичну атаку від РФ"

За його словами, Путін не тільки маніпулював ціною на газ, а "корумпуючи українське керівництво намагався здійснити повний контроль над політикою України"

Парубій зазначив, такими ж методами він хоче діяти і в Європі, і цю загрозу "розуміють не тільки в Україні"

Нагадаємо, Верховна Рада України 5 квітня закликала міжнародне співтовариство зробити все можливе для заборони будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Проект "Північний потік" передбачає будівництво та роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. 

Новий трубопровід планується побудувати поруч із уже існуючим "Північним потоком-1"

Згідно з раніше озвученими оцінками голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, "Північний потік-2" жодним чином не сприяє диверсифікації поставок газу до Євросоюзу й не забезпечує йому доступ до нових джерел газу. 

Також Коболєв зазначав, що цей газопровід може позбавити Україну доходів від транзиту, які за підсумками 2017 року становили близько 3 млрд дол.

1