Бурбак проти Папієва: Рада не підтримала скасування закону про деокупацію Донбасу

Бурбак проти Папієва: Рада не підтримала скасування закону про деокупацію Донбасу

06.02.2018, 13:25

Народні депутати України не підтримали проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 18 січня 2018 року про прийняття в цілому проекту Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях""За" проголосували 37 обранців.

Голова ВРУ Андрій Парубій поставив постанову на голосування першим питання 8-ї сесії ВРУ VIII скликання, яку транслює телеканал ZIK. Спікер рекомендував відхилити її.

Ініціаторами цієї постанови є народні обранці від Опоблоку Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Михайло Папієв. Так, нардеп Михайло Папієв пояснив, що така постанова з’явилася через те, що відбуваються системні порушення регламенту ВРУ.

Нардеп Юрій Бойко додав, що фракція Опозиційного блоку не голосувала за "деокупаційний закон", бо вважає, що він протирічить домовленостям щодо повернення територій і людей. З його слів, закон дав негативний сигнал людям із непідконтрольних територій. Він вважає, що закон порушує конституційні основи бо дає шлях для узурпації влади Президентом. Нардеп Юрій Бойко закликав парламент проголосувати за відміну "деокупаційного закону".

Голова фракції "Народного фронту" Максим Бурбак закликав обранців не дати жодного голосу за постанову "Окупаційного блоку", якою було заблоковано підписання закону про реінтеграцію, яким уперше визнано РФ агресором. Максим Бурбак звернувся до авторів постанови.

"Якщо ви так піклуєтеся за соціальний захист військ окупаційного режиму, Росії, то зробіть про це законопроект, а не нав’язуйте нам парадигми, які вам передають з Кремля через вашого посіпаку Медведчука, що на сході України громадянський конфлікт. Це відкрита агресія РФ. І Росія, відповідно до цього закону, буде відповідати матеріально, кримінально, політично, за всі ті злочини, які вона творить зараз", – заявив Максим Бурбак.

За результатами голосування постанова набрала 37 голосів.

"37 "за", постанова відхилена, що відкриває шлях до підписання закону про деокупацію", – наголосив Андрій Парубій. 

ДОВІДКОВО:

Максим Бурбак: Закон про деокупацію Донбасу якнайшвидше повинен набрати чинності (відео)
 
 Фракція «Народний фронт» пропонує у вівторок, 6 лютого,  у Верховній Раді першим питанням поставити на голосування Постанову, яка блокує підписання закону про тимчасово окуповані території Донбасу, проваливши її.

Про це під час Погоджувальної ради заявив керівник фракції Максим Бурбак.

«Цей закон досі не може набрати чинності через формальності регламенту, якими скористалася купка прокремлівських колаборантів у парламенті. Їхня постанова про анулювання голосування за закон, не просто затримує його впровадження, вона допомагає ворогу уникати відповідальності за скоєні злочини», - наголосив він.

«Народний фронт пропонує у вівторок першим питанням поставити голосування постанову друзів Януковича та Путіна і благополучно провалити її. Тоді Голова парламенту одразу ж зможе підписати цей закон і направити його на підпис до Президента. Ми не повинні зволікати з цим питанням. «Народний фронт» відстояв прийняття цього закону і ми доведемо справу до успішного впровадження», - підкреслив Максим Бурбак.

Він також наголосив, що закон про тимчасово окуповані території - базовий документ, який на законодавчому рівні встановив факт збройної агресії Росії на Донбасі і окупації цих територій так само, як і Криму.

«Цей закон заклав лише основу для формування цілісної, системної і послідовної державної політики щодо держави-агресора і створення передумов для відновлення територіальної цілісності України. Базовим принципом у цій політиці має бути зміцнення національної безпеки, безпеки всіх українців і нашої держави», - наголосив Максим Бурбак.

«В основі позиції України має бути вимога притягнути Росію до відповідальності. Не може бути жодних поступок агресору, який грубо порушив основоположні принципи міжнародного права. Не може бути жодних спроб нав’язати нам сценарії розв‘язку ситуації, які суперечать природі конфлікту. На Донбасі і в Криму зовнішнє вторгнення, а не вигаданий кремлівськими пропагандистами внутрішній конфлікт. Від цього треба відштовхуватися у політиці України щодо агресора та окупованих територій», - підкреслив керівник фракції.

Він додав, що парламент чекатиме від Президента таких ініціатив та законопроектів.

 
1