Буковинських протестувальників, які перекрили київську трасу, умовили розблокувати рух транспорту на мості через Дністер

Буковинських протестувальників, які перекрили київську трасу, умовили розблокувати рух транспорту на мості через Дністер

18.12.2012, 18:30

У селі Атаки Хотинського району неподалік мосту через Дністер працівники підприємства "Арго" перекрили Київську трасу. Близько 60 мешканців Хотинщини і сусідньої Хмельницької області, які працювали на "Арго", постійно ходять по пішохідному переходу і не дають транспорту проїхати. Вже утворилися чималі колони автомобілів в обидва боки.  Люди вимагають розрахуватися з ними за роботу за рік — підприємство не працює, але борг із зарплати становить близько 10 мільйонів гривень, кажуть пікетувальники. Водночас до офіційної статистики про стан заборгованості із зарплат на Буковинці ця сума не потрапляє.

- За кілька хвилин я буду на місці і поспілкуюся з людьми, - повідомив телефоном molbuk.ua перший заступник голови Хотинської РДА Олександр Корнівський. - Проблема є і людям дійсно не виплатили всю зарплату. Але треба розуміти, якби підприємство працювало зараз, борги погасило б. А так все майно перебуває у заставі банку, який не дає пустити виробництво.  Керівник району буде домовлятися з людьми, щоб не створювали проблем для руху транспорту. Далі обіцяє розв’язувати й проблему боргів.

Станом на 13.00 год. ранку голова Чернівецької ОДА Папієв вмовив 60 працівників заводу розблокувати рух транспорту на мості і впритул занятися вирішенням їхніх проблем - звести конфлікуючі сторони та представників банку, у якого під заставою знаходиться майно підприємства.

До цього по обидва боки мосту утворився велетенський затор із автомбілів. У такій спосіб працівники "Арго" намагалися звернути увагу влади та громадськості на бездіяльність судових та правоохоронних органів стосовно невиплати заробітної плати працівникам підприємства ТзОВ ВКТ «Арго», а також на сприяння місцевої влади протиправним діям колишнього керівництва заводу.

 Проблема із заборгованістю зарплатні працівникам ТзОВ ВКТ «Арго» постала вже давно. Однак досі навіть не простежуються шляхи до її розв’язання. Протягом майже цілого року працівники підприємства намагаються домогтися виплати належної їм зарплатні. Трудовий колектив неодноразово звертався до органів виконавчої влади, але, як повідомляють працівники ТзОВ ВКТ «Арго», наразі державна виконавча служба, незважаючи на постанову суду щодо погашення заборгованості із зарплатні, очікує процедуру банкрутства підприємства. За словами працівників ТзОВ ВКТ «Арго», з моменту розгляду питання щодо заборгованості ТзОВ ВКТ «Арго» на сесії обласної ради, ситуація ще більше ускладнилася: кримінальні справи проти генерального директора А.Гончара то порушуються то закриваються з невідомих причин; грошові надходження від реалізації в жовтні цього року продукції зі складів ТзОВ ВКТ «Арго», які мали би бути спрямовані на виплату заборгованості по зарплатні чи на виконання рішень суду, були використані на виплату поточної зарплати деяким працюючим спеціалістам «Арго» (керівництву та бухгалтерії), на поточні потреби (утримання офісу, паливо для автомобілів). Крім того, стало відомо, що кошти, які першочергово мають бути спрямовані на погашення зарплатні відповідно до законодавства України, генеральний директор підприємства спрямував до Пенсійного фонду на погашення заборгованості по сплаті податків для уникнення судових розглядів з боку Пенсійного фонду.

Довідка БукІнфо:

Компанія ТЗоВ ВКТ «Арго» заснована у Хотинському районі Чернівецької області понад 10 років тому. З 2003 року підприємство налагодило на сучасному європейському обладнанні виробництво металевої тари для харчових продуктів і стає основним виробником цієї продукції в Україні і п»ятим у Європі у цьому сегменті підприємства з виробництва тари для харчових продуктів. У 2008 році продажі компанії перевищили 500 млн грн. Підприємство забезпечує 60% потреб ринку України в цій продукції, а за окремими позиціями і 80%. Третину своєї продукції підприємство експортувало в країни СНД та Європи. В приватних сегментах російського ринку доля корпорації «Арго» вже у 2008 році становила 18%. У 2009 році через зміну власників і кілька спроб рейдерської атаки продажі компанії впали до 350 млн грн в рік і почала накопичуватися заборгованість із зарплати. Через судову тяганину в боротьбі за підприємство на даний час все майно ВТК «Арго» перебуває у заставі банку, який не дає виплатити людям гроші. На підприємстві працює майже тисячу працівників.

За матералами molbuk.ua та БукІнфо

1