Буковинські румуни висловили стурбованість через мовні квоти на ТБ і радіо

Буковинські румуни висловили стурбованість через мовні квоти на ТБ і радіо

14.06.2017, 22:11

Громадські діячі румунської національної меншини у Чернівецькій області висловили стурбованість у зв’язку із вступом у дію закону про мовні квоти в українському телебаченні та радіомовленні.

Про це йдеться у відповідному відкритому листі громадських діячів, в якому вони звернулися до Верховної Ради, президента України, міжнародних організацій та урядів країн світу, пише Іnfo-key з посиланням на чернівецьку румуномовну газету “Zorile Bucovinei”.

У зверненні йдеться про те, що "представники румунської національної громади України з великим занепокоєнням і стурбованістю сприйняли рішення Верховної Ради України про обмеження можливостей використання мов національних меншин в українському інформаційному просторі".

Також автори наголошують, що такі законодавчі кроки суперечать Конституції України та національному законодавству.

Представники румунської національної громади стурбовані "курсом окремих політичних сил, представлених в українському парламенті, на розкол багатонаціонального народу України за етнічною, культурною чи конфесійною ознакою".

"Закликаємо, в подальшому відмовитися від політики утисків і обмежень щодо наших конституційних прав”, – йдеться у зверненні.

Під зверненням підписалися відомі місцеві громадські діячі румунської нацменшини - Василь Терицану, Марін Герман, Віталій Зигря, Василь Бику та Микола Тома.

 

Як відомо, у жовтні цього року вступить у дію закон, який запроваджує на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою: 75% для загальнонаціональних і регіональних телеканалів, 60% - для місцевих телеканалів, 75% - для програм новин.

Джерело: molbuk.ua/

1


КОМЕНТАРІ (3)

А тепер включаєм міски. Для місцевого телебачення квота українського продукту складає 60%. Хіба зараз румунська мова лунає більше ніж 40 % на нашому телебаченні? Чи може вони претендують на більше як 40 %?

avatar

Bogdan Shelenko

14 червня 2017 22:28

більше нічого не висловили?)))

avatar

Василь Чорний

14 червня 2017 22:42

А я слюшаю румынское радио по ФМ. Почему они не слюшают? 

avatar

Ion

15 червня 2017 09:10

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.