Буковина відзначає 185-річчя від дня народження Юрія Федьковича

Буковина відзначає 185-річчя від дня народження Юрія Федьковича

07.08.2019, 14:20
« Я наш нарід цілим серцем люблю, і душа моя віщує, що його велика доля жде…»
 
Ці  пророчі ньому діячу національного відродження українців Буковини Юрію Федьковичу, якого з великою шаною називаємо Буковинським Соловієм.
З метою збереження та популяризації творчої спадщини видатного українського письменника Юрія Федьковича та з нагоди відзначення 185-ї річниці від дня його народження  в області затверджено відповідний план заходів.
 
Зокрема, розпочали ремонтно-реставраційні роботи у родинній хаті та літературній частині музею-садиби Юрія Федьковича у Путилі, на які виділили  1 083 тис. грн.
 
Також вдалося видати аудіокнигу з творами Юрія Федьковича «Поезія Ю.Федьковича» у виконанні народного артиста України Святослава Максимчука (м.Львів), презентація якої відбудеться  8 серпня у літературно-меморіальному музеї Юрія  Федьковича у Чернівцях.
 
У закладах культури області відбудеться низка культурно-мистецьких заходів, присвячених ювілею нашого славетного земляка.
 
Так, у музеї-садибі Юрія Федьковича у смт. Путила 8 серпня об 11.00 відбудеться літературно-мистецьке свято «Шовкова косиця».
 
Також у Чернівцях завтра покладуть квіти до пам’ятника Юрію Федьковичу  на вул. Університетській, 30-б за участю представників  крайової влади, митців та громадськості краю. Початок о 10.00.
 
Об 11.00 - панахида на могилі Юрія Федьковича, що розташована на території історико-культурного заповідника «Кладовище по вулиці Зеленій».
 
У літературно-меморіальному музеї Юрія  Федьковича у Чернівцях презентують аудіокнигу «Поезія Ю. Федьковича» у виконанні народного артиста України Святослава Максимчука (м. Львів) - 12.00 та пройде літературний вечір «Неопалима висота» із циклу «Попередники, сучасники, нащадки Ю. Федьковича» - 12.30.
 
Протягом дня в обласному художньому музеї - експонування виставки «Розсипся же, пісне моя» (Ю.Федькович – фольклорист), в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка розгорнута книжкова виставка «Юрій Федькович та його епоха», в обласній бібліотеці для дітей - експозиція творів Ю.Федьковича «Невмируще слово Буковинського соловія», у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї - пересувна виставка «Бо я для України лиш жию».
 
1