Будівництво чергового енергоблоку на Дністровській ГАЕС  може загрожувати навколишньому середовищу, - міністр

Будівництво чергового енергоблоку на Дністровській ГАЕС може загрожувати навколишньому середовищу, - міністр

07.04.2017, 18:28

Будівництво чергового енергоблоку на Дністровській гідроакумулюючій електростанції відбудеться лише після проведення державної екологічної експертизи. Оскільки може загрожувати навколишньому середовищу.

Про це під час зустрічі зі студентами ЧНУ ім. Ю. Федьковича розповів Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

- Декілька тижнів тому на засіданні уряду ми розглядали проект про будівництво четвертої черги енергоблоку на Дністрі, - зауважив Остап Семерак. - Мені вдалося провести через засідання кабміну, через рішення кабміну, що вирішення цього будівництва буде здійснюватися через проведення державної екологічної експертизи. 

"Вважаю, що всі проекти, які потенційно несуть загрозу навколишньому середовищу, екологічній безпеці повинні проходити державну екологічну експертизу. На жаль такої практики до останнього часу в уряді не було, - продовжив Семерак. – Деякі мої колеги-міністри стали на диби. Мовляв, як це так, міністерство природи вимагає експертизи перед тим, як будуть реалізовуватися вкрай важливі проекти щодо забезпечення України електроенергією".

За словами Семерака, в проведенні екологічної експертизи візьмуть участь фахівці, а також науковці ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

- Вважаю, що з будь-якого питання закон зобов’язує кожен такий проект провести через процедуру державної екологічної експертизи, - зазначив міністр. - Ця процедура передбачає залучення територіальних громад і громадські слухання. Вона передбачає оцінку незалежних науковців, які проаналізують проект на предмет його впливу на довкілля . Коли ми говоримо про ГАЕС, то повинні розуміти, де будуть стояти дамби, наскільки підвищиться рівень води, як це вплине на можливість затоплення і так далі. Отож, перший крок зроблено. Кабмін підтримав міністерство природи і зобов’язав Укргідроенерго разом з міністерством енергетики провести експертизу. Переконаний, що й університетські фахівці повинні бути залучені до цієї роботи.

Джерело: molbuk.ua

1


КОМЕНТАРІ (1)

Ще один тормозний популіст! Руки геть від ДнісроГАЕС!

avatar

михель

07 квітня 2017 17:50