Замішана у скандалі благодійна організація паразитує на Небесній сотні? (оновлено)

Замішана у скандалі благодійна організація паразитує на Небесній сотні? (оновлено)

04.04.2014, 23:03

Активістами різних благодійних організацій, які ходять вулицею Ольги Кобилянської зі скриньками для пожертв, у Чернівцях вже нікого не здивуєш. Ступінь агресивності волонтерів, які хіба що не силою відбирають у перехожих гроші,  визначає тільки рівень їхнього особистого виховання.  Щоправда після скандалу у ЗМІ та ініційованої громадськістю прокурорської перевірки агресивних жебраків ніби поменшало.

Влітку 2013 року буковинські благодійники, які тоді ще називалися "Молодь Буковини",  засвітилися в Івано-Франківську.  За непідтвердженими даними світились вони і в Тернополі. Тоді ж була прокурорська перевірка їх діяльності, але на той час усі звітні документи були в порядку. Після негативного розголосу організація перереєструвалась-переназвались на "Молодь України".

Опубліковані журналістські розслідування діяльності деяких так званих благодійних організацій добряче підірвали довіру до них.  Навіть попри те, що прокуратура так нічого й не накопала на їхніх засновників.

Проте  з настанням тепла комунікабельні юні активісти знову заполонили вулиці і площі старого міста. Вперше волонтерів зі скринькою для Небесної сотні побачив на Кобилянській кілька тижнів тому. Цинізм ситуації був просто нестерпним. Сьогодні ситуація повторилася. Волонтери з скринькою у вигляді серця, на якій великими літерами написано Небесна сотня,  пропонували людям робити пожертви. Не буду зараз  розповідати, що жертводавці досі не можуть знайти кінці 50-ти мільйонів гривень,  які було переказано для Небесної сотні під час благодійного телемарафону на 5 каналі. Мова про неподобство, яке чиниться тут і тепер. 

Одним з тих перехожим, якому запропонували викласти гроші, виявився журналіст Петро Кобевко. Він швидко з'ясував, що гроші збирає благодійна організація «Молодь Буковини».  Та сама, про діяльність якої критично висловлювалися газети. Засновникові громадської організації «Молодь Буковини» Денису Унгуряну тоді закидали, що хворі та знедолені – лише прикриття. Бо більшу частину зібраної суми  організація потратила на вечірку. 

Нині, як з'ясувалося, кошти також збирають не для родин загиблих героїв Щербанюка і Аксенина. Вони лише прикриття. Десять тисяч гривень потрібно для того (увага!), щоб зняти кліп про Небесну сотню!  Засновникові громадської організації «Молодь Буковини» Денису Унгуряну, який до того ж є членом ГО "Майдан", ситуація не видається верхом цинізму. Навпаки, він ще має претензії до ЗМІ, які неправильно пишуть про Майдан. 

По суті організація не вчиняє злочину. Мова тоді і тепер йде  про моральний бік справи. А щодо механізму переведення розмов з площини моральності до відповідальності по закону, то він може бути приблизно таким.  Людина, яка віддала їм кошти (офіційно, з документами, розписками на що саме), потім подасть запит, аби їй прозвітували про  їхнє використання.  А якщо її щось не влаштує, то така людина може написати заяву про злочин - про шахрайство (заволодіння майном шляхом введення в оману).

В принципі на агресивне жебрацтво можна було б не зважати, якби не предмет, на якому вирішили заробити цього разу. Надто вже неспівставними є трагедія Небесної сотні і порожні обличчя молодих активістів, які навряд чи взагалі усвідомлюють з якою вселенською катастрофою мають справу.

Нещодавно в мережі з'явилося відео, яке засвідчує, що насправді може відбуватися з пожертвами

На своїй сторінці у Фейсбук користувачка Antonina Maliei (м.Київ) виставила відео, як у одному з дворів "особи" витрушують гроші з скриньок для пожертв на хворих дітей.

"Аж трясе від люті! Ми в гостях, діти сплять, тут бачимо - у дворі (це на горького, поруч з парком шевченка) сидять підараси з тими скриньками для пожертв на хворих дітей і витрушують з них гроші. Шось про соточку радісно говорять. Недаремно я їм не вірю, останній раз так і сказала", - написала Antonina Maliei.

1


КОМЕНТАРІ (4)

Эти деятели, Унгурян и компания сейчас работают под прикрытием  КАЗАКИ. У них удостоверения и это они наехали на лисныков, за вагоны леса, это они конфисковывали сигареты в Сторожинце без марок у фирмы Рома, это они заставили зсыпать гравий на дорогу. Наезжают, типа от Майдана, и бабки гребут. Аферисты свет не видывал. Вот Вы, народ, что на своем Майдане породили

avatar

агент

05 квітня 2014 02:12

Люди! Ви люди?! Чи здуріли всі поголовно?!

avatar

05 квітня 2014 09:38

ПРАВЕЛЬНО ПРАЦЮЮТЬ! СКІЛЬКИ МОЖНА ВИРУБОВАТИ НЕЗАКОННО ЛІСИ І РОЗКРАДАТИ ГРАВІЙ!!! А НА РАХУНОК КОШТІВ МАЮ ВЕЛИКІ СУМНІВИ, ЩО ГРЕБУТЬ БО САМ БАЧИВ ЯК ВОНИ СПІЛЬНО ПРАЦЮЮТЬ З МВС ТА ЕКОЛОГІЧНОЮ ІНСПЕКЦІЄЮ! 

avatar

Активіст

10 квітня 2014 13:40

"сігарети без марок они конфескавали" - ОРИГИНАЛЬНО (Вопрос ето что плохо??) ты своим словам противоречиш правельно делают!!!!

avatar

коля

10 квітня 2014 14:26