«Батьківщинівці» Вижниччини протистоять закриттю лікарні, яка обслуговує десяток сіл

«Батьківщинівці» Вижниччини протистоять закриттю лікарні, яка обслуговує десяток сіл

06.12.2014, 01:35

До Вижницької райпарторганізації надійшло звернення-прохання від Берегометської селищної ради про допомогу у відстоюванні функціонування центру первинної медико-санітарної допомоги в цьому селищі.

Скорочення 15-ти ліжок стаціонару (10 терапевтичних та 5 дитячих) і, відповідно, близько 30 осіб медперсоналу планується вже з 13 січня наступного року – згідно з наказом головного лікаря комунальної установи «Вижницька центральна районна лікарня» Т.Лучика «Про оптимізацію ліжкового фонду…»  Цей план викликав багато нарікань від жителів  навколишніх сіл, які обслуговуються в цьому медзакладі, а це понад 26 тис. населення, з яких 10 тис. – у самому Берегометі. Замість поліпшення якості обслуговування – заклад вирішили просто закрити. Селяни підозрюють, що проблема виникла через чиюсь зацікавленість будівлею лікарні. Незабаром мешканцям Берегомета і десятка ближніх до нього сіл доведеться добиратися по 20 км до районної лікарні у райцентрі Вижниця. А сама Вижниця територіально не розташована у центрі району, і стаціонар у Берегометі є дуже зручним для мешканців цієї частини району. Виконком селищної ради прийняв рішення про недопущення такого  скорочення і шукає допомоги.

Бюро районної парторганізації  ВО «Батьківщина» та депутатська фракція «За Батьківщину» Вижницької райради провели розширене спільне засідання за участі 11-ти голів первинних парторганізацій, які представляють близькі до Берегомету сільські громади.

Під час обговорення ситуації, голова Вижницької «Батьківщини» Олена Акришора наголосила, що на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я діє мораторій (згідно з Законом України від 23 лютого 2014 року №772-VІІ). Також партійцями зазначалося, що попри ліквідацію Берегометської лікарні, мотивом якої є відсутність коштів на її утримання – водночас йдеться про створення нової структури з управління охорони здоров’я у Вижницькій РДА, з відповідним штатним розкладом і витратами. Депутати райради інформували присутніх і про те, що під час розгляду конфліктного питання профільними депутатськими комісіями – проти закриття медзакладу виступали і голосували тільки представники «Батьківщини».

Зібрання одностайно вирішило підтримати звернення Берегометської селищної ради стосовно недопущення закриття стаціонарних ліжко-місць  в Берегометському центрі первинної медико-санітарної допомоги та сприяти його вирішенню силами представників місцевого самоврядування та громадських активістів усіма законними шляхами.

Прес-служба обласної організації партії ВО «Батьківщина»

1