Арсеній Яценюк: Сьогодні Угода про асоціацію з Європейським Союзом набула повної сили

Арсеній Яценюк: Сьогодні Угода про асоціацію з Європейським Союзом набула повної сили

01.09.2017, 12:20

Екс-прем'єр-міністр України, лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк нагадав, що сьогодні Угода про асоціацію з Європейським Союзом набула повної сили.

- Для мене ця фотографія не просто згадка чи фото в альбомі. Це - момент, який змінив хід історії. І не лише України, але всієї Європи. Тоді, можливо, не всі усвідомлювали це. Але я вірив і продовжую вірити - що Україна відбудеться як сильна, впливова, успішна європейська держава.

Про це екс-глава уряду Арсеній Яценюк написав на своїй сторінці у ФБ

Сьогодні Угода про асоціацію з Європейським Союзом набула повної сили. Разом з безвізом, якого ми досягли спільно, це - вагомий крок.

Але ми здатні досягти набагато більшого.

За останні три роки ми звільнили Україну від імперської російської і совкової залежності.

Кожен третій український експортер у 2014 і 2015 роках скористався наданими ЄС торговими преференцями. Експорт товарів і послуг до ЄС за перші шість місяців 2017 року зріс на 22,8% у порівнянні з першим півріччям 2016 року. І це лише початок.

Горджуся, що мав честь підписати політичну частину Угоди про асоціацію відразу після Революції Гідності.

Радий, що уряди, які я мав честь очолювати, зробили виконання Угоди реальністю і заклали ґрунт для продовження цієї роботи сьогодні.

Наша мета - безпечна, заможна і добра для життя людей Україна.

Асоціація і курс на членство в Європейському Союзі - це найважливіші інструменти, які допоможуть нам у спільній великій меті, - написав Арсеній Яценюк

ДОВІДКОВО:

Сьогодні повністю набуває чинності Угода про асоціацію між Європейським Союзом та Україною. Ця Угода, включаючи поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ), є основним інструментом зближення України з ЄС. Вона сприяє глибшим політичним відносинам, сильнішим економічним зв’язкам, а також дотриманню спільних європейських цінностей. Вільна торгівля відкриває для України ринки. Вона сприяє адаптації законодавства, стандартів та регламентів до норм ЄС та міжнародних норм. Таким чином, поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі є основою для модернізації торгових відносин та економічного розвитку України.

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер відзначив: “Рішучість є однією з чеснот. Сьогодні, незважаючи ні на які виклики, ми це зробили. Угода про асоціацію з Україною набуває чинності. А це означає, що Європейський Союз виконує своє обіцянку, надану нашим українським друзям. Я вдячний всім, завдяки кому це стало можливим: тим, хто стояв на Майдані; а також тим, хто важко працює над реформами, щоб зробити Україну кращою. Цей день - святковий для нашого європейського континенту”.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки та Віце-президент Єврокомісії Федеріка Моґеріні сказала: “Сьогодні ми врешті досягли того, над чим працювали останніми роками: тіснішої асоціації між Європейським Союзом та Україною. Вона означає, що наші громадяни стали ближчими один до одного; ринки стали більшими; відкрилось більше можливостей для бізнесу та підприємців; більш активним є обмін досвідом, інформацією та знаннями. Це показує, що ми розділяємо спільні цілі, а також що громадяни України в наступні роки можуть сподіватися на підтримку та співпрацю з Європейським Союзом”.

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнес Ган сказав наступне: “Наступні покоління українських громадян будуть пожинати плоди більш тісної асоціації з ЄС. Ми вже можемо бачити перші конкретні результати від реалізації Угоди: збільшився український експорт до ЄС, й ЄС затвердив за собою позицію найбільшого торгового партнера України. Безпрецедентними є останні зусилля України по здійсненню реформ. Проте попереду залишається ще багато роботи, як-от боротьба з корупцією, яку варто продовжувати. Європейський Союз і надалі буде надавати підтримку Україні в її реформаторських зусиллях: як шляхом надання консультацій, так й фінансово”.

Європейський Союз незмінно підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. ЄС також підтримує продовження амбітних зусиль української влади з реформування українських інституцій та економіки. Це має розкрити весь потенціал Угоди про асоціацію, а також надати можливість громадянам України користуватися всіма перевагами Угоди.

Відповідно до Угоди про асоціацію Україна взяла на себе зобов’язання провести структурні реформи в таких сферах: демократія, права людини, верховенство права, якісне державне управління, торгівля та сталий розвиток. Угода про асоціацію також передбачає посилену співпрацю з питань захисту навколишнього середовища, соціального розвитку та соціального захисту, транспорту, захисту прав споживачів, рівних можливостей, освіти, молоді та культури, промисловості та енергетики.
 
Набуття чинності цією Угодою надасть нового поштовху для співпраці в сфері зовнішньої політики та політики безпеки, юстиції, оподаткування, управління державними фінансами, науки та технології, освіти та цифрових технологій.

Довідкова інформація

Переговори щодо Угоди про асоціацію ЄС та Україна вели протягом 2007-2011 років. 21 березня та 27 червня 2014 року вони підписали цю Угоду. З 1 листопада 2014 року значна частина Угоди застосовувалась на тимчасовій основі, а з 1 січня 2016 року почала тимчасово застосовуватись поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі. 

 Представництво Європейського Союзу в Україні

1