Адвокат Тимошенко готовий поручитися за Мунтяна

Адвокат Тимошенко готовий поручитися за Мунтяна

13.02.2020, 11:22

Народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко заявив, що суд над головою Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном є спробою тиску Національного антикорупційного бюро України на діяльність фракції "Батьківщина".

Про це нардеп заявив у середу під час судового засідання, коли Мунтянові обирали запобіжний захід.

Зокрема, Власенко заявив, що готовий взяти на поруки голову Чернівецької облради, оскільки давно знає Івана Мунтяна.

"По-перше, я Івана Миколайовича знаю особисто, напевно, років вісім. І при чому, знаю його в двох іпостасях – голови обласної ради, бо в попередній каденції Верховної Ради я очолював профільний комітет і комунікував з ним як з головою обласної ради, як і з багатьма іншими головами рад. І друге – знаю Івана Миколайовича, як голову Чернівецької обласної організації політичної партії "Батьківщина". Певний період за функціональним розподілом у партії я відповідав за функціонування Чернівецької обласної організації", – сказав Сергій Власенко.

Він додав, що "дуже уважно перечитав повідомлення про підозру", а також іронічно відгукнувся щодо матеріалів слідства.

"Дуже гарне повідомлення, я його уважно перечитав. Так само, як я влітку перечитав роман Агати Крісті "Смерть на Нілі", але белетристика. Я не побачив у документі жодної аргументації, особливо у частині отримання неправомірної вигоди", – сказав Власенко.

Нардеп вважає, що повідомлення про підозру Мунтянові не було обгрунтованим.

"А відтак це було одним з аргументів, чому я вирішив взяти на поруки Івана Миколайовича", – сказав народний депутат.

"Я переглянув з цікавістю кіно, яке опублікувало НАБУ на своєму офіційному сайті. Звичайно, це не "Паразити", маю на увазі фільм, який "Оскара" отримав. Але, якби була моя воля, якби я був учасником процесу, я би просив суд заборонити взагалі НАБУ на стадії розслідування публікувати частини матеріалів кримінальної справи з однією метою – сфальсифікувати факти і дискредитувати людину. Це теж вплинуло на моє рішення взяти Івана Миколайовича на поруки. Тому що я не бачу жодних доказів", – продовжив нардеп.

Окрім того, Власенко звернув увагу на те, що, за словами захисту Мунтяна, голова обласної ради хворіє, що підтверджено відповідними медичними довідками.

"Але навіть в цій ситуації він не став прикриватися "картатою" ковдрою, а прийшов сюди. Жодного разу він не нехтував викликами до слідчого і суду", – сказав нардеп.

Він також висловив власну версію щодо того, що суд над Мунтяном є спробою НАБУ тиснути на "Батьківщину".

"У Верховній Раді на сьогодні зібрано 216 підписів за відставку керівника НАБУ. Я пов’язую сьогоднішні події з Іваном Миколайовичем із спробою тиснути на фракцію "Батьківщина" не голосувати найближчим часом за відставку керівника НАБУ", – сказав Власенко.

Джерело: molbuk.ua

1