З ініціативи Президента Володимира Зеленського тарифи на газ для населення знизять

З ініціативи Президента Володимира Зеленського тарифи на газ для населення знизять

14.01.2021, 10:26

З ініціативи Президента України Володимира Зеленського тарифи на газ для населення буде знижено.

Він зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника НАК «Нафтогаз України» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб вирішити питання із зависокими цінами на блакитне паливо.

«Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає – в економічному плані теж», – наголосив Володимир Зеленський.

На нараді вирішили, що Уряд невідкладно підготує проєкт постанови про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень, або до кінця опалювального сезону. Пропонована ціна на цей період, – 6,99 грн за метр кубічний для всіх українців. Фактично це означає зниження тарифів на 25-30% від середньозважених по країні. Це також на 1,5 грн (за куб) менше, ніж було у 2018 чи 2019 році.

Рішення про державне регулювання ціни на газ не означає, що держава відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Але без регулювання ціни вже у лютому вона могла б скласти 12 грн за кубічний метр. Крім того, на ринку газу зараз існують проблеми та спекуляції окремих компаній. Тому у держави буде час відрегулювати ринок, подолати монополію окремих компаній. Державне регулювання ціни тимчасове. НКРЕКП уже почало перевірки облгазів щодо тарифів на розподіл газу для тих постачальників, які мають найвищі ціни. Зниження абонплати за газ так само буде вирішено в найближчий час.

«Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія лише карантинних заходів», – наголосив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, напередодні голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук запевнив буковинців, що і Президент, і Прем’єр-міністр знають про їхні звернення щодо подорожчання ціни на газ та працюють над вирішенням цієї проблеми.

«Наш обов’язок – захищати інтереси людей, що особливо актуально в умовах боротьби з пандемією. Так само, як народ, всі громадяни допомагають військовим, медикам, держава, Уряд та Президент допомагають відновити справедливість у питаннях ціноутворення на ринку житлово-комунальних послуг», – зазначив Сергій Осачук.

Читайте також: Осачук без камер і піару відновлює справедливість у питаннях ціноутворення на ринку житлово-комунальних послуг

1