З фойє психлікарні у Чернівцях зробили прохідну палату для жінок, в яке виходять двері чоловічої палати, довгий коридор і двері до їдальні, - Іван Мунтян обурений гнітючими умовами для пацієнтів

З фойє психлікарні у Чернівцях зробили прохідну палату для жінок, в яке виходять двері чоловічої палати, довгий коридор і двері до їдальні, - Іван Мунтян обурений гнітючими умовами для пацієнтів

01.08.2019, 23:48

Днями голова Чернівцької обласної ради Іван Мунтян відвідав комунальну установу «Чернівецька обласна психіатрична лікарня», яка підпорядковується обласній раді. Відвідав без завчасного попередження – хотів побачити реальний стан справ у закладі і умови перебування пацієнтів там, а також обговорити з медичним колективом проблеми закладу і ймовірні шляхи їх вирішення. І переконався, що це було не просто потрібно і вчасно – це вже назріло.

З перших вуст Іван Мунтян  дізнався про те, як непросто працювати медичному персоналу з такою категорією пацієнтів. Попри те, що загалом лікарі, медсестри, санітарки – це люди особливо жертовної професії, у психлікарні ця жертовність іноді набуває розмірів безмежності… Коли медики за свої кошти купують вапно, аби хоч якось прикрасити побут пацієнтів і свої власні робочі місця. Коли власноруч фарбують стіни. Коли змушені приймати пацієнтів у відділення з ліжками ще радянського зразка… І коли жодної копійки не залишається лікарні зі сплат тих господарюючих об’єктів, які розташувалися на землях лікарні і сплачують орендну плату в міський бюджет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психлікарні не перепадає жодної копійки від орендної плати, яку Чернівцям сплачує "Формаркет" за її ж землю - Іван Мунтян

 - Бачу проблему, що за час відсутності головного лікаря, на жаль, від колективу, окрім ініціатив, на які ми відгукувалися, не надійшло жодного пакету документів на державний фонд регіонального розвитку на проведення капітальних ремонтних робіт, хоча чекали цього вже третій рік. Так не мало би бути, - поділився враженнями від стану справ у психлікарні Іван Мунтян.  

- Тому що наслідком цієї безініціативності є ті гнітючі умови, в яких перебуває частина хворих у відділеннях. Гнітючі – це без перебільшення. Коли з фойє зробили прохідну палату, то це не проблема фінансів. Коли у прохідній палаті розташовують хворих жінок – практично, в фойє, в яке з одного боку виходять двері чоловічої палати, з іншого – довгий коридор, і нарешті – двері до їдальні, то це не проблема фінансів. Це проблема неправильної організації функціонування закладу вже десятиліттями – від радянських часів, коли людина взагалі не мала жодної цінності. І мабуть, це проблема чиєїсь зчерствілості. Я обурений цією ситуацією. Пацієнти – хворі, можливо частина з них - неповносправні. Але ж не мертві! Нікому не дозволено так обходитися з хворими людьми. Будь-яка людина варта того, щоби поважати її гідність.

- Відповідальність за такий стан справ лежить на нас усіх. Тому буквально на найближчу сесію обласної ради винесу питання фінансування обласної психіатричної лікарні. Ми негайно знайдемо кошти для ремонту і переобладнання палат у тих відділеннях, де це найбільш нагально необхідно. Фінуправління вже отримало це доручення, працюємо. 

- Вірю, що нас усіх більше переймає комфорт і просто гідне лікування пацієнтів, а не інсинуації навколо другорядних речей, - підсумував Іван Мунтян. 

1