Від землі – господар, від людей – з добрим ім’ям

Від землі – господар, від людей – з добрим ім’ям

15.04.2019, 22:05

  Парування зораної ниви, аромат польових квітів, хвилююче море налитого колосся золотавої пшениці – то все сповна увійшло у селянську душу та серце Василя Микитюка з Черепківки ледь не з дитинства. Та всерйоз і ґрунтовно аграрним виробництвом йому випало займатись уже в зрілому віці, коли з першу став фермером у 1992 році, а 1997-ому створив фермерське господарство «Серет».

  Спеціальної освіти аграрія у Василя Дмитровича не було, а тому орієнтувався на те, що закладено у селянських генах: коли і що сіяти, як доглядати за посівами, коли збирати урожай, де його вигідно збувати, а ще наполегливо вчився, як то кажуть на ходу, фермерської справи. А вже, коли став на ноги, більш-менш зміцнів фінансово, запросив до роботи агронома, декого з інших фахівців, у тому числі трьох жінок, бо дотримується гендерної рівності. Словом, коли господарство розвинулось  на основі сучасних технологічних і економічних вимог, а тому нині «Серет» є одним з найміцніших на Глибоччині господарств. Зокрема, і в плані технічного забезпечення. Успішно збирає практично щороку урожаї зернових, сої та ріпаку на 642 гектарах. Члени колективу, а їх 15 чоловік, мають стабільну і доволі високу зарплату. Василь Микитюк із тих господарів, хто уміє заробляти гроші не тільки сам, а й подати руку допомоги на потреби інших людей. Скажімо, найменш соціально захищених громадянам, освітянам і культурникам, а ще коштами підтримує сільську футбольну команду, котра виступає у районних змаганнях.

  Що характеризує ще у людських рисах Василя Дмитровича?  За словами рідних, а в нього дві дочки і син, до речі, і сам зайнявся фермерством, а ще друзів та колег, Василь Микитюк, передусім, вимогливий до себе і до інших, із почуттям високої дисциплінованості. Водночас, чуйний та уважний до родини, підлеглих. За те і заслужено має глибоку повагу і шану. Звісно, це не мало аби заробити серед людей добре ім’я, особливо у наш непростий час коли навколо чимало проблем, всіляких негараздів.

  Отож, Василю Дмитровичу, нехай Ваш 60-річний ювілей, з яким щиро вітатимуть 16 квітня, дорогі і близькі Вам люди (серед них і п’ятеро онуків) додасть здоров’я, успіхів у фермерстві, щастя й добробуту на многії літа.

Василь Гейніш.

1