Василь Гостюк: Чернівецька ОДА перша в Україні нанесла на карту Перспективного плану формування ОТГ мережі секторальних реформ

Василь Гостюк: Чернівецька ОДА перша в Україні нанесла на карту Перспективного плану формування ОТГ мережі секторальних реформ

19.04.2018, 18:43
Про це під час прес-конференції сьогодні, 19 квітня, повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк.
 
«Ми перша область, яка інтегрувала мережі в концепцію перспективного плану. Минулого тижня громадськості було представлено мережу медичних закладів та центрів безпеки в контексті концепції Перспективного плану формування територій громад в межах всієї Чернівецької області. Сьогодні ми презентуємо розроблені облдержадміністрацією ще дві мережі – освітніх закладів та ЦНАПів», - розповів Василь Гостюк.
 
Директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Адрієць представила перспективний план формування спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги в області.

Відповідний план медичної мережі було розроблено медичною радою реформ. Ним передбачено  певні зміни, зокрема в області має бути 15 центрів ПМСД, 89 амбулаторій групової практики, 81 амбулаторія монопрактики та 223 пункти здоров’я. Як відзначила О. Андрієць, дана спроможна мережа сформована з пропозицій, які надійшли з територій області, після детального вивчення цього питання та його обговорення з представниками кожної окремої території – району чи ОТГ.

Окремо директор Департаменту охорони здоров’я проаналізувала потреби в будівництві нових приміщень амбулаторій, реконструкції та капітальному ремонті наявних, забезпеченні медичним та санітарним транспортом.

Заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк зосередив увагу керівників на нових умовах щодо формування спроможної мережі надавачів первинної медичної допомоги, висунутих Міністерством регіонального розвитку. Зокрема, що стосується використання 157 мільйонів гривень, які надійшли з Державного бюджету для розбудови спроможної мережі.

Як поінформував заступник голови Чернівецької ОДА, відповідно до нових умов Мінрегіонрозвитку, дані кошти можуть бути скеровані тільки на нове будівництво приміщень амбулаторії, їх оснащення медичним обладнанням та автотранспортом. При цьому, асигнування на будівництво кожного об’єкта мають супроводжуватись співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі 20%.

Нововведення викликало жваве обговорення між учасниками наради, адже в області є значна частина закладів первинної ланки, які потребують реконструкції чи капітального ремонту. Крім того, низьким є рівень забезпеченості даних ЛПЗ медичним обладнанням та автомобілями.

 Відтак заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ірина Ісопенко представила мережу освітніх закладів. Вона акцентувала на створенні опорних шкіл та Нового освітнього простору.
 
Директор Департаменту регіонального розвитку розповів про мережу ЦНАПів, яка розширилася з утворенням ОТГ.

Василь Гостюк наголосив, що на цей час в області триває процес розбудови мережі Центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП), з метою створення доступних, зручних умов для реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів юридичних та фізичних осіб щодо отримання адміністративних послуг, запобігання проявам корупції під час надання цих послуг.

«На даний час в області функціонують 17 ЦНАПів, зокрема: 11 - при усіх районних державних  адміністраціях,  2  –  у  містах  обласного значення (м. Чернівці  та м. Новодністровськ), 4 – в ОТГ, а саме: Глибоцькій, Сокирянській, Недобоївській та Великокучурівській ОТГ», - зазначив Віктор Подорожний.

 З метою забезпечення адміністративними послугами мешканців Садгірського та Першотравневого районів м. Чернівці, функціонують віддалені робочі місця у Садгірській та Першотравневій районних радах.

Станом на 01.04.201ЦНАПами надано 38 824 послуги, що на 18,5% більше ніж станом на 01.04.17.

Якщо станом на 01.01.2015 питома вага адміністративних послуг, що надавалися ЦНАПами районних державних адміністрацій  становила 25%, то станом на 01.04.2018 через ЦНАПи районних державних адміністрацій надано 54,4% всіх адміністративних послуг області. Через ЦНАПи, що  утворені в ОТГ, надано 22,2% всіх адміністративних послуг.

Серед районів області найбільшу кількість адміністративних послуг надано ЦНАПом Кіцманського району – 2,7 тис. послуг (7,0 %від загальної кількості наданих послуг по області), Сторожинецького  – 2,5 (6,5%), Вижницького – 2,4 тис. послуг (6,1%). Найменше – ЦНАПами м.Новодністровськ та Герцаївського району по  0,7 тис. (1,7%).

Через ЦНАПи, утворені в ОТГ найбільше послуг надано ЦНАПом Великокучурівської сільської об’єднаної територіальної громади – 4,5 тис. послуг  (11,7%від загальної кількості наданих послуг по області). Найменше – ЦНАПом Недобоївської сільської об’єднаної територіальної громади – 0,8 тис. послуг (2,1%).

Обсяг надходження плати за надання адміністративних послуг у  І кварталі 2018 року склав17 900,8 тис.грн.

Через надання адмінпослуг справляються надходження до місцевих та державного бюджетів. Найбільше коштів надійшлодо бюджету м. Чернівці – 9 436,6 тис.грн. (52,7% від загальної суми надходжень),  Сторожинецького району  – 1 247,2 тис.грн. (7,0%),  Глибоцької ОТГ – 1 234,9 тис.грн. (6,9%),найменше –   до Недобоївської ОТГ – 12,9 тис.грн. (0,1%),  Великокучурівської ОТГ – 30,4 тис.грн. (0,2%), м. Новодністровськ – 63,8 тис.грн. (0,4%).

 Відтак, реформа з децентралізації та об’єднання громад стає базисом для впровадження інших реформ в державі. «Презентовані в ОДА 4 мережі є тими базовими послугами, що надаються чи будуть в майбутньому надаватися в громадах», - зазначила керівник Центру місцевого самоврядування Тетяна Татарчук.
 
Прес-служба Чернівецька ОДА
 
1


КОМЕНТАРІ (1)

хто зупинить цього дебіла?  Бо він такого вже на керував що страшно але відплата незворотня

avatar

Ян

20 квітня 2018 09:35

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.