Ванзуряк нагадав Бурбаку про спільну боротьбу з регіоналами

Ванзуряк нагадав Бурбаку про спільну боротьбу з регіоналами

07.12.2017, 12:31

Коррдинатор Руху Нових Сил Михайла Сааашвілі в Чернівецькій області Роман Ванзуряк розкритикував законопроект, який у разі його ухвалення дозволить  висловлювати недовіру та звільняти керівників НАБУ, САП та ДБР. 

Про це він написав на своїй сторінці у ФБ.

- Українська влада перетворюється в режим. Те, що здавалось дивним сном, уже сьогодні є суровою реальністю. Вже завтра контрольована Президентом корумпована Верховна Рада, ламаючи через коліно всі досягнення Майдану Гідності хоче дозволити собі висловлювати недовіру та звільняти керівників НАБУ, САП та ДБР. 

- На диво, але в.т.ч. вносить цей законопроект наш земляк, буковинець Максим Бурбак, який так гостро, ще вчора, висловлював протилежне!

Що це означає для країни? Перекреслення надій на системну боротьбу з корупцією. Фактично вся системна корупція, руками депутатів завдає удару по антикорупційним інститутам, які з дня на день виведуть на першу в країні особу. 

- Позбавивши незалежності антикорупційні інститути, відбувається пряма узурпація влади і скочування до авторитаризму. Це важкий удар по відносинам з нашими західними партнерами та США. Цей законопроект – на користь тутешнім баригам, на користь корупції та авторитаризму, на користь держави страху.
Вносить цей проект політик, якого на найвищі посади в країні привів Майдан Гідності. Жаль, що Максим забув про це. У разі прийняття цього законопроекту – він стане в одну шеренгу з регіоналами, проти яких, ми колись разом боролися. Після таких рішень, країна може перейти у режим внутрішньої турбулентності. 

- Якщо цей законопроект будуть нагло проштовхувати, ми маємо гуртуватися.

- Пора знову відстояти свій європейський вибір та право жити в європейській а не барижній і корупційній країні! - вважає Роман Ванзуряк. 

 ДОВІДКОВО:

У четвер, 7 грудня депутати Верховної Ради голосуватимуть за законопроект, який уможливлює звільнення директора НАБУ без аудиту.

Про це повідомив народний депутат Сергій Лещенко.

"Триває вечір "Пробий дно багато разів". Отже, голосування за закон про вбивство НАБУ буде вже завтра, в четвер. Станом на зараз вони збираються йти по тій же схемі, як голосували за закон про генпрокурорство Луценко: в один день за включення до порядку денного, за основу і в цілому. Доведуть до кінця - залежить від нашої активності", - написав він.

Як відомо, народні депутати Артур Герасимов та Максим Бурбак подали проект закону, за яким можна звільнити директора НАБУ без аудиту.

29 листопада Державна міграційна служба заявила, що агента НАБУ затримали під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій.

НАБУ заявило, що її детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію, а СБУ, ведучи прослуховування для бюро, завербувала підозрювану для тиску на детективів.

4 грудня до голови Верховної Ради Андрія Парубія надійшло звернення від фракцій "БПП" та "Народного фронту" з ініціативою викликати до парламентупредставників САП, НАБУ, ГПУ та СБУ.

У Раді генпрокурор Юрій Луценко звернувся до керівництва комітету з проханням призначити аудит НАБУ. Він переконує, що в нього є інформація, яку він може передати аудиторам.

Раніше комітет Ради не зміг вирішити питання з обранням свого аудитора, хоча було кілька спроб.

Водночас активісти з Реанімаційного пакету реформ та Центру протидії корупції застерігають, що члени комітету від БПП та "Народного фронту" хочуть рекомендувати ВР "зручного аудитора НАБУ".

21 березня Верховна Рада вже голосувала за свого аудитора в НАБУ. Фракції БПП і "Народний фронт" підтримували тоді кандидатуру британця Найджела Брауна, якого навіть прозвали "ручним аудитором". Але тоді парламент не зміг обрати аудитора по своїй квоті.

16 травня стало відомо, що відхилений Радою Браун знову братиме участь у відборі кандидатів до складу комісії зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Як відомо, для участі в конкурсі надійшло 9 заявок, з них 7 повністю відповідають вимогам конкурсу.

Серед поданих заявок для участі в конкурсі - заявка від адвоката з США Марти Борщ, прокурора з Іспанії Карлоса Кастресана.

У конкурсі також висловили бажання брати участь Нейджел Браун, якому дала рекомендації фракція "Блок Петра Порошенко", професор Київського національного університету ім. Т.Шевченка Олександра Яновська, адвокат, представник Академії адвокатури Сергій Гончаренко.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.