В Україні вже настав комунізм: отримувачам субсидій не завжди потрібно сплачувати обов'язковий платіж

В Україні вже настав комунізм: отримувачам субсидій не завжди потрібно сплачувати обов'язковий платіж

16.02.2018, 20:14

Отримувачам субсидій у деяких випадках не потрібно сплачувати обов'язковий платіж.

Коли сім'я зобов'язана сплачувати обов'язкову частку за послуги, пояснила Експрес онлайн Леся Дронь, заступниця начальника Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики міськради:

- Нагадаю, що субсидія призначається в межах соціальних нормативів житлово-комунальних послуг. Сума субсидії, яку органи соцзахисту перерахували на рахунки виконавців послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується як оплата послуг, у тому числі й обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Тому у випадку, якщо сім’я економила (використала за певний місяць послуги на суму, меншу від соціальної норми), а на рахунок перераховано суму субсидії з розрахунку норми - може виникнути ситуація, що мешканці сплачуватимуть за послуги кошти, менші від обов’язкового платежу, або не сплачуватимуть за цей місяць взагалі. Якщо на особових рахунках споживачів-одержувачів субсидій є переплати, то немає потреби сплачувати за послуги, оскільки при цьому переплата збільшуватиметься.

 Для прикладу, у січні обов'язковий платiж становить 1000 гривень за соцiальною нормою 300 кубiв газу (субсидія рівна 1087,37 грн). Але сім'я фактично використала лише 100 кубiв. Якщо немає переплати за попередні місяці, то сім’я повинна сплатити обов'язкову частку 1000 грн. Але, коли за попередні місяці є переплата по субсидіях, то немає необхідності платити частку за січень і залишок (200 кубiв) можна використати на наступні місяці опалювального періоду, наприклад, у лютому - березні.

- За яких умов обов'язковий платіж потрібно сплачувати повністю чи частково?

- Якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Коли ж вона перевищує норму, слід сплачувати обов’язкову частку витрат на оплату цієї послуги та додатково - за послуги, використані понад норму. Скажiмо, обов'язковий платiж становить 400 грн. в межах соцiальної норми газу 300 кубiв (вартість 300 кубів газу становить 2087,37 грн., розмір субсидії на газ - 1687,37 грн). У грудні сім'я використала 300 кубiв газу. Переплати за попередні місяці немає. Тому за грудень необхідно сплатити частку плати 400 грн. У січні фактично використано 350 кубiв газу (2435,26 грн). Тому за січень необхідно сплатити частку плати (400 грн.) та додатково сплатити за послуги, використані понад норму (347,89 грн). Разом - 747,89 грн.

- Надавачі послуг зобов'язані зазначати суму переплат у квитанціях?

- Так, звичайно. У платіжці має бути відображено - "до оплати: 0”. Якщо виконавці послуг порушують цю норму, то споживачі можуть звертатися зі скаргами до керівників органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування.

Джерело: http://acc.cv.ua/

1


КОМЕНТАРІ (1)

Чорней перестань заголовками статтей знущатись над Українцями. Комунізм у твоїй голові. А народ н межі бідності. Служитель ти банди Народного Фронту.

avatar

1

17 лютого 2018 21:45

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.