В Україні інвесторам відкриють доступ до геологічної інформації про надра, а спеціальні дозволи на користування ними видаватимуть на конкурсі

В Україні інвесторам відкриють доступ до геологічної інформації про надра, а спеціальні дозволи на користування ними видаватимуть на конкурсі

07.12.2018, 14:17

Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінприроди новий порядок розпорядження геологічної інформації. Відтак, вона буде повністю оцифровуватися та заноситися до єдиного каталогу відомостей. Це важливий крок назустріч інвесторам та надрокористувачам, котрі звертали увагу на невпорядкованість геоданих та затруднений доступ до них.

Також розроблено новий механізм розрахунку початкової ціни спецдозволу на користування надрами. Тобто, сталі коефіцієнти та ціни на корисні копалини будуть оприлюднюватися, що дасть змогу потенційному інвестору самому розраховувати вартість спецдозволу, щоб планувати роботу і складати бізнес плани.

Раніше обрахунок вартості був закритим для громадськості, вимагав участі низки проміжних інституцій, котрі не особливо переймалися прозорістю процедур. Прозорий процес видачі спецдозволів, з одного боку лібералізує ринок, з іншого, потіснить корупцію на ньому.

Тепер всі дозволи на користування надрами обов'язково проходитимуть через систему ProZorro. Це стосується і нафтогазових ділянок. Люди бачитимуть все фінансове підгрунтя надрокористування. Це зніме багато питань.

- Це справжній прорив у формуванні державної політики у сфері надрокористування. Ми робимо все, щоб видобування корисних копалин в Україні відбувалося в прозорий спосіб, а видача спеціальних дозволів на користування надрами здійснювалась на конкурентних засадах. Наша держава та український народ повинні отримувати реальну вигоду від багатств, якими нас наділила природа, - прокоментував нововведення народний депутат України Іван Рибак. - Нагадаю, на початку осені у Верховній Раді ми прийняли Закон “Про забезпечення прозорості у видобувних галузях”, мета якого впровадити в Україні міжнародні стандарти та практику розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). Це є незалежний та добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт, який впроваджується в 51 країні світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернівці просять Київ змінити схему надання дозволів на користування надрами, яка обмежує повноваження місцевих рад

Чернівецька обласна рада не дозволила вивчати нафтогазоносні надра на Путильщині і Вижниччині

1


КОМЕНТАРІ (1)

А облрада й надалі буде наділена правом корегувати рішення центральних органів? По типу "Нє позволєм!"?

avatar

Антон

08 грудня 2018 09:54

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.