Ув'язнені з Чернівецького СІЗО видурили у чернівчан понад 200 тисяч

Ув'язнені з Чернівецького СІЗО видурили у чернівчан понад 200 тисяч

26.12.2019, 13:16

Правоохоронці задокументували 25 фактів шахрайських дій.

Зловмисники видурювали гроші у чернівчан під приводом продажу техніки, мототранспорту та інших товарів на сайтах оголошень. Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на Центрально-Західне міжрегіональне управління з ПВКП та П МЮ. Провівши комплекс оперативних заходів, вдалося не лише встановити та задокументувати факти шахрайства, але й простежити спосіб збуту техніки та малогабаритного мототранспорту. 

 24 грудня оперативна група ДУ "Чернівецький слідчий ізолятор" спільно з працівниками УСР в Чернівецькій області ДСР НП України СУ ГУНП в Чернівецькій області задокументовали злочинну діяльність групи осіб, з явними ознаками організованості. Правоохоронці встановили, що до складу групи входить ув'язнений Чернівецького СІЗО, який був організатором та ще двоє взятих під варту ув'язнених. Їм допомогали двоє жителів Чернівців. 

До складу групи входило 5 осіб, зокрема - громадяни, які знаходилися в СІЗО та місцеві мешканці. Організатором виявися 28-річний громадянин, який також перебуває в СІЗО м. Чернівці. Останній організував схему з продажу товарів через мережу Інтернет. Їхнім збутом займались абсолютно всі члени злочинної групи. Для продажу зловмисники використовували в переважній більшості сайти «OLX» та «Bezplatka.ua». Від дій зловмисників постраждали не тільки мешканці Чернівців, але й Кам’янця-Подільського,Тернополя, Івано-Франківська, Нової Каховки та міста Київ.

На сайтах учасники злочинної групи розміщували оголошення з продажу побутової техніки та мопедів з цінами, що значно нижче ринкових. Передплату чи повну вартість покупки громадянин перераховували на вказаний картковий рахунок. Для отримання грошей шахраї використовували банківську карту своєї спільниці, яка проживає в Чернівцях. Місцеві мешканці, учасники злочинної групи, в подальшому знімали готівку, яка розподілялася між всіма на волі. Коли ж покупець звертався до «продавця» для з’ясування деталей терміну поставки, то отримував відповідь про вчинення обману відносно нього або ж телефон був без зв’язку.  

У вівторок, 24 грудня, оперативники обласного управління стратегічних розслідувань, слідчі головного управління поліції, працівники слідчого ізолятору із залученням спецпідрозділу КОРД під процесуальним керівництвом обласної прокуратури затримали організатора та учасників злочинного угрупування під час продажу пральної машини та холодильника. До речі, один і той самий холодильник останні встигли продати декілька разів.

Правоохоронці встановили 25 фактів шахрайських дій пов’язаних з придбанням комп’ютерної техніки, малогабаритного мототранспорту та побутової техніки на загальну суму понад 200 тис. грн.

Також цього дня в установі у камерах, де утримуються підозрювані, були проведені обшуки, під час яких знайшли та вилучили мобільник, п'ять сім-карток різних мобільних операторів та чорнові записи. За місцем проживання фігурнатів вилучили ще шість мобільників, 15 сім-карток, 20 банківських карток, ноутбук, персональний комп’ютер та чорнові записи.

 На даний час вирішується питання щодо оголошення підозр фігурантам кримінального провадження та затримання в порядку ст. 208 КПК України чернівчан, які допомогали ув'язненим перебуваючи на волі.

Застерігаємо громадян: будьте уважними та в жодному разі не беріть участі у таких «схемах», аби потім не стати жертвою злочинців. Низька ціна товару, повна або часткова передоплата, а продавець відмовляється від оплати у відділені служби доставки - це ті моменти, які відразу повинні вас насторожити. Якщо продавець не дає можливості розрахуватися у почтовому відділенні після отримання та перевірки товару –відмовляйтеся від покупки.Головне правило покупок в Інтернеті – передоплату вносьте тільки перевірним продавцям, з іншими оплачуйте товар після отримання.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції...

Поліція Чернівецької області

1