Усть-Путильська, Мамализька,  Красноїльська й Тереблеченська ОТГ не подали до Мінрегіону проекти на кошти
інфраструктурної субвенції

Усть-Путильська, Мамализька,  Красноїльська й Тереблеченська ОТГ не подали до Мінрегіону проекти на кошти інфраструктурної субвенції

18.08.2017, 16:57

Майже 53% коштів інфраструктурної субвенції об’єднані громади вже розподілили між проектами (+ графік)

Станом на 16 серпня комісія при Мінрегіоні погодила загалом 933інфраструктурних проекти об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. Загальна сума коштів погоджених проектів – майже 792 млн грн, або 52,8 % від запланованих на 2017 рік коштів субвенції.

З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали вже 203 громади.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, за результатами чергового засідання комісії з розгляду поданих об’єднаними громадами інфраструктурних проектів, які можуть реалізовуватися за кошти субвенції з державного бюджету.

«Темпи розробки об’єднаними громадами інфраструктурних проектів на кошти субвенції не надто високі. Для громад ефективне використання цих коштів – надважливе питання. Тому впевнені, що, як і минулого року, громади зроблять максимум від них залежного, щоб мешканці міст і сіл відчули і побачили реальні зміни, які стали можливими завдяки активності їхніх місцевих обранців та державній підтримці», - сказав В’ячеслав Негода.

За даними Мінрегіону, об’єднані громади Закарпатської області вже розподілили між проектами усю суму субвенції. Майже розподілили кошти державної підтримки ОТГ Донецької (залишок коштів 2%), Івано-Франківської (залишок 6%) та Харківської (залишок 10%) областей.

На квапляться з поданням проектів ОТГ Чернігівської (залишок 68%), Рівненської та Херсонської (по 67%) областей.

Від ОТГ Київщини проектів до Мінрегіону поки взагалі не надходило.

Проекти ОТГ Миколаївської області вже подані на розгляд комісії і будуть розглянуті на наступному засіданні.

Повний список об’єднаних громад, що ще не подали до Мінрегіону проекти на кошти інфраструктурної субвенції, є ТУТ

Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.

Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульованопостановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.

На фото: Стан подання об’єднаними громадами проектів до фінансування за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури (16 серпня 2017 року)

ДОВІДКОВО:

В результаті фінансової децентралізації з року в рік зростають місцеві бюджеті. Разом з цим суттєво збільшуються і обсяги державної фінансової підтримки на розвиток громад та розбудову місцевої інфраструктури. У поточному році ця сума сягає 16,5 млрд грн. Порівняно із 2014 роком, обсяг загальної бюджетної підтримки регіонів збільшився у 33 рази.

Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко прокоментував зміни до Державного бюджету України на 2017 рік (Закон № 2137), оприлюднені 2 серпня 2017 року.

На його думку, децентралізація надає регіонам унікальні можливості для соціально-економічного зростання. Геннадій Зубко наголосив, що кошти місцевим бюджетам на розвиткові проекти зросли до 16,5 млрд грн.

Геннадій Зубко зауважив, що цього року запроваджено новий вид субвенції місцевим бюджетам, спрямовану на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості, обсяг якої становить 4 млрд грн. Її розпорядником визначено Мінрегіон.

«В умовах децентралізації ці кошти стимулюватимуть місцеві громади забезпечувати нову якість послуг на місцевому рівні - медицини, освіти, адмінпослуг та безпеки на своїх територіях. Це – можливість створити кращі умови для обслуговування людей, а також інвестувати в інфраструктуру», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, на 2017 рік передбачена фінансова підтримка місцевого та регіонального розвитку на суму близько 16 млрд грн:

? 6,5 млрд грн – субвенція на соціально-економічний розвиток;

? 270 млн грн – кошти на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України.

? 4,0 млрд грн – субвенція на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості;

? 3,5 млрд грн – Державний фонд регіонального розвитку;

? 1,5 млрд грн – субвенція на формування інфраструктури ОТГ;

Окрім того, він повідомив, що 2017 року передбачено 650 млн грн на проекти регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄC у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики — Підтримка регіональної політики.

 Довідково

У 2014 році регіонам з державного бюджету на підтримку соціально-економічного розвитку було передбачено лише 0,5 млрд грн. В 2016 році обсяг коштів на реалізацію інфраструктурних проектів зріс майже на 7 млрд грн та склав 7,3 млрд грн.

За ці кошти було реалізовано 5904 проекти з підтримки місцевого та регіонального розвитку. 523 органи місцевого самоврядування отримали кошти на проекти соціально-економічного розвитку.

ОТГ у 2016 році отримали 1 млрд грн субвенції з держаного бюджету на підтримку інфраструктури, змогли використати кошти на 95% та реалізувати 1383 проекти.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

1