Українські дизайнери зі світовим ім’ям Bevza, Litkovskaya, KSENIASCHNAIDER презентували унікальну Колекцію Рівності на підтримку української ЛГБТК+ спільноти

Українські дизайнери зі світовим ім’ям Bevza, Litkovskaya, KSENIASCHNAIDER презентували унікальну Колекцію Рівності на підтримку української ЛГБТК+ спільноти

12.04.2021, 12:37

Об'єднавшись навколо руху “Різні.Рівні”, кожна із дизайнерок створила одну унікальну річ для колекції. KSENIASCHNAIDER — джинсову куртку з фрагментами айдентики Різні.Рівні, LITKOVSKAYA — вітровку з елементами стилю Анрі Матіса та Кіта Гарінґа, BEVZA — яскравий жилет, в’язаний з переробленого океанічного пластику. Кампейн колекції створили Synchrodogs — арт та фешн фотографи, які відомі своїми роботами для Louis Vuitton, Burberry, Kenzo, Vogue, Esquire та Harper's Bazaar.

Цінність колекції. Її не можна придбати в офлайн чи онлайн магазинах. Однак усі охочі підтримати ЛГБТК+ зможуть на деякий час безкоштовно отримати одяг та приєднатися до поширення принципів рівності.

Чому це важливо. ЄС уже став зоною свободи ЛГБТК+ та офіційно заявив, що спільнота може публічно демонструвати свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність. Проте Україна за 2020 рік не досягла прогресу у виконанні Національної стратегії з прав людини в частині, яка стосується ЛГБТК+. Щоб привернути увагу до прав ЛГБТК+ спільноти в Україні, була створена Колекція Рівності.

Якщо подивитися на жилет, він має у собі дві сторони, які роблять нас Різними та Рівними. З одного боку, «різні» це стейтмент чітких барв. З іншого боку меланж з тих самих кольорів нас поєднує, «переплітає» між собою, робить «рівними». Ми всі взаємодіємо у цьому світі і, насправді, індивідуальність завжди невіддільна від «спільності». Ми унікальні та єдині водночас. Жилет в’язаний з переробленого поліестеру, пряжа виготовлена з пластикових пляшок. Для BEVZA здорове майбутнє для всіх нас об’єднує”, — розповідає Світлана Бевза.

У колекції кілька рівнів рівності:

        -          Gender-neutral — підходить для чоловіків, жінок, небінарних особистостей, квір-людей.

        -          Universal sizes — куртки one size, жилет представлений у двох розмірах, що адаптивні завдяки плетінню.

        -          Zero-owner — у колекції немає власника. 

Мода підіймає глобальні теми. Я подумала: що для мене в мистецтві є дуже об’єднувальною картинкою? Відразу прийшов голову Матіс. Ми почали гратися з ним, але в якийсь момент мені не вистачило якоїсь глибини ідеології. І захотілося знайти ще одного яскравого митця, людину, яка багато говорила про об'єднання, і багато робила. Так Гарнінґ та Матіс об'єдналися в одній картинці, в одній ідеї, одній куртці”, —каже Лілія Літковська. 

Як отримати речі?

Рівні права належать усім. Справжню підтримку — не можна купити. Як і одяг Різні.Рівні. Проте, його зможуть отримати всі, хто підтримує ЛГБТК+ та доєднається до руху. Кожен, хто одягне річ з колекції, засвідчить свою дружню позицію.

Щоб отримати річ на тиждень, треба підтримати ЛГБТК+ спільноту на сайті https://www.riznirivni.com.ua/ та залишити свої контакти. Організатори проєкту рандомно оберуть людей, яким надішлють речі. Через тиждень річ треба передати іншим, таким чином продовживши хвилю підтримки.

Коли нам запропонували взяти участь в колаборації, ми сумнівалися чи погоджуватися. Адже думали, що ця ідея очевидна, щоб всоте про неї говорити. Але ми зрозуміли, що цей проєкт не просто для фешн-ком'юніті. Він для усіх людей, які прогресивні у своїх поглядах. А наш бренд якраз про це. Ми робимо це не тому, що це модно. Для нас це стиль життя”, — коментує Ксенія Шнайдер.

Кампейн колекції створили Synchrodogs — арт та фешн фотографи, які відомі своїми роботами для Louis Vuitton, Burberry, Kenzo, Vogue, Esquire та Harper's Bazaar, і отримали нагороду Best Fine Art photographer by Vogue Italy ‘16.

Проєкт реалізували за ініціативи мережі громадських організацій по всій Україні, а саме Гендер Зед, Інша, КиївПрайд, Ліга, Сфера, Освітній Центр з Прав Людини у Львові за підтримки Національного Демократичного Інституту в Україні та урядів Великобританії, Швеції та Канади. Ідею та усі складові проєкту розробила технологічна креативна агенція [isdgroup].

 Різні.Рівні — рух на підтримку рівності для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. У 2020 році випустили Маніфест Толерантності за участі Аліни Паш, Сергія Бабкіна, Марини Круть та інших українських музикантів. У 2021 році запустили  #різнірівні365 — щодня протягом року новий представник ЛГБТК+ розповідає свої історії в Instagram-сторіс проєкту.

 

1