УГКЦ хоче збудувати в Чернівцях церковну школу в центрі міста, дитячий сиротинець і каплицю в районі Старої Жучки

УГКЦ хоче збудувати в Чернівцях церковну школу в центрі міста, дитячий сиротинець і каплицю в районі Старої Жучки

27.01.2021, 08:08

У п’ятницю, 21 січня, у приміщенні Чернівецької ради відбулося перше у 2021 році засідання Науково-консультативної громадської ради з питань охорони культурної спадщини м. Чернівців. Під час цього засідання було розглянуто ряд важливих містобудівних проектів, обговорено зміни до чинного законодавства у даній сфері, діяльність окремих релігійних організацій та їх відповідальність за утримання діючих церков - пам’яток місцевої архітектури.

Розпочалося засідання науково-консультативної ради традиційно з приємних миттєвостей: ряд членів Чернівецької НКР отримали посвідчення громадських інспекторів з охорони культурної спадщини, а дехто навіть отримав посвідчення члена УНК ICOMOS. До речі, квитки ICOMOS виготовляються в Парижі і були передані Українському національному комітету для вручення членам-представникам Буковини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навколо чернівецького храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ вперше в Україні демонтують огорожу

Особливою активністю під час січневого засідання НКР вирізнилося представництво Чернівецької УГКЦ, яке запропонувало раді до розгляду одразу два проекти: щодо побудови приміщення для потреб церковної школи в центрі міста і щодо побудови дитячого сиротинця та каплиці в районі Старої Жучки. 

В першу чергу рада розглянула історико-містобудівне дослідження нового будівництва навчального центру Катедрального собору Української Греко-Католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці за адресою вул.. Руська, 28. Виявилося, що, відповідно до чинного законодавства, це будівництво біля пам’ятки культури не може бути втілено в реальність через те, що дана земельна ділянка не призначена для будь-якого будівництва і має зовсім інше призначення.

Більше того, приміщення єпархіальної будівлі УГКЦ за адресою вул. Ломоносова, 20, було передано релігійній громаді виключно для службових потреб, де якраз і можна розмістити класи навчального центру для дітей. Тому НКР одноголосно прийняв рішення запропонувати заявникам доопрацювати своє звернення, продовжити дослідження об’єкту, змінити цільове призначення земельної ділянки, запропонувати комплексне рішення використання території навколо пам’ятки архітектури і повернутися із оновленою презентацією на наступне засідання ради.

Щодо будівництва соціального центру та богослужбової каплиці в районі Старої Жучки рада прийняла рішення також порекомендувати доопрацювати документацію і підтримала звернення заявників із пропозицією розроблювати проект будівництва із врахуванням розпочатого коригування для подальшого розгляду без обмежень по поверховості для збереження домінуючого акценту сакральної споруди.

 АЛЬБЕРТ КОМАРІ, офіційний речник НКР ОКС м. Чернівців

1