У селі Валя Кузьмина відкрили  двоповерховий дитсадок за понад шість мільйонів для 50 діточок

У селі Валя Кузьмина відкрили двоповерховий дитсадок за понад шість мільйонів для 50 діточок

10.08.2019, 15:15

Вагу цієї події точно зрозуміють усі батьки.

- І я разом з ними щиро тішуся! - заявив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. - Відкриття дитячого садочка – це гостра необхідність і полегшення батькам, це перші кроки до самостійності і новизна для малюків, це свято для села! Сьогоднішнього теплого серпневого дня відкрилося сучасне приміщення двоповерхового корпусу сільської дитячої дошкільної установи в с. Валя Кузьмина для 50 діточок.

Сучасні ігрові кімнати, спортивна зала, комфортні вбиральні, пральня, кабінет для індивідуальних занять з психологом, методичний кабінет та підсобні приміщення – це все тут є. 

Кошторисна вартість об’єкту - понад шість мільйонів двісті тисяч гривень. З них понад мільйон гривень - з місцевого бюджету, решта – з субвенції, виділеної на розвиток інфраструктури. Понад 30 тисяч гривень надійшло від спонсорів та меценатів, яким я, користуючись врочистою нагодою, хочу висловити особливу вдячність.

Вірю: село, на вулицях якого щодня лунає дзвінкий дитячий гомін, приречене на успіх! - підсумував Іван Мунтян. 

ДОВІДКОВО:

На території Волоківської громади проживає понад 6000 осіб, з них дітей  дошкільного віку - 527 осіб.
 
Так, в ОТГ функціонують 3 заклади дошкільної освіти у селах Волока, Валя Кузьмина та Грушівка, у яких у новому навчальному році будуть навчатись 145 дітей (Волока 2-групи 59 дітей, Валя Кузьмина – 2 групи 46 дітей та Грушівка 2 групи 40 дітей).
 
Разом з тим, найбільша потреба у забезпеченні дошкільної освіти у Волоківській громаді була у с. Валя Кузьмина, в зв’язку з цим прийняли рішення про будівництво добудови Валякузьминського ДНЗ новим двоповерховим корпусом на 2 групи (50 місць).
 
На будівництво добудови нового корпусу було використано коштів у розмірі 6 231 200 грн. з яких 5 162 700 грн. із субвенції на розвиток інфраструктури та 1 068 500 грн. з місцевого бюджету. Також  задіяні кошти від меценатів в розмірі 30 тисяч грн.
 
Добудова обладнана всім необхідним для функціонування, зокрема сучасними ігровими кімнатами, спортивною залою, сучасними вбиральнями, пральнею, підсобними приміщеннями,  також обладнані метод кабінет та кабінет практичного психолога.
 
Дошкільний заклад має екологічне спрямування. Виховуються та навчаються 46 дітей у двох різновікових групах з українською мовою навчання. Працюють 14 осіб,  з них 5 – педагогічні працівники.
 
Керівниця з 2015 року здійснює - Юлія Руснак, яка здобула першу базову вищу освіту (бакалавр) в ЧНУ ім. Ю. Федьковича за спеціальністю вчитель початкових класів у 2011 році, у 2018 - отримала кваліфікацію ступінь вищої освіти «Магістр» спеціальність «Дошкільна освіта» в  ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
1