У колишній УПЦ МП визнали, що Російська православна церква не має Томосу, а автокефальний статус отримала від Константинопольського патріарха

У колишній УПЦ МП визнали, що Російська православна церква не має Томосу, а автокефальний статус отримала від Константинопольського патріарха

14.01.2019, 13:14

У Російській православній церкві (РПЦ) немає Томосу про автокефалію, оскільки її статус був встановлений рішенням церковного собору. 

Про це у Facebook заявив заступник керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви (УПЦ) протоієрей Микола Данилевич.

“Не Томосом єдиним живе Православ’я, але ще й рішеннями церковних Соборів. Автокефальний і патріарший статус РПЦ був наданий в 1589 році Константинопольським патріархом Ієремією ІІ, а в 1593 році це рішення було затверджене Всеправославним Собором в Константинополі, в якому взяли участь Константинопольський, Александрійський, Антіохійський і Єрусалимський Патріархи. До речі, ні в кого з них також немає Томоса. І нічого, живуть якось і без Томосів”, — йдеться у повідомленні.

Також Микола Данилевич зазначив, що жодна з древніх Церков не має Томоса, оскільки Томоси в церковній практиці з’являються, головним чином, в 19 столітті, коли почали проголошуватися національні автокефалії.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко запропонував Російській православній церкві продемонструвати її Томос про автокефалію.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.