У Києві не побачили територіальних претензій до України через зображення колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації на    румунських грошах

У Києві не побачили територіальних претензій до України через зображення колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації на румунських грошах

08.12.2018, 20:29

Поява на ювілейних монетах Нацбанку Румунії зображення центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича не повинна розглядатися як прояв територіальних претензій до України.

Зокрема, у документі йдеться, що міністерство у своїй діяльності приділяє пріоритетну увагу протидії зазіханням на цілісність України. Водночас, зауважують в МЗС, наразі у Румунії відсутні будь-які територіальні претензії до України.

"...що закріплено у статті 2 Договору про відносини добросусідства і співробітництва між Україною та Румунією. Жодна з впливових політичних сил країни не ставить за мету перегляд існуючих кордонів з нашою державою. Румунія безумовно підтримує незалежність, державний суверенітет і цілісність України, категорично засуджує військову агресію РФ та тимчасову окупацію українських територій", - йдеться у відповіді міністерства за підписом в.о. директора Другого європейського департаменту В. Шкурова.

Разом з тим, у МЗС України відзначили, що румунська сторона "постійно і послідовно підтримує європейську та євроатлантичну інтеграцію нашої країни". 

"Слід згадати, що у липні 2014 року Парламент Румунії першим ратифікував Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС", - зауважили в міністерстві закордонних справ.

Також МЗС у своїй відповіді на запит повідомило, що "серед румунських політиків та громадських діячів існує певна кількість осіб, які висувають ревізіоністські та екстремістські гасла, а також намагаються поширити їх серед румунської національної меншини в Україні".

"Компетентні органи України вживають необхідних заходів з метою запобігання і протидії такій діяльності", - додали у міністерстві.

Водночас у документі зазначається, що "для Румунії емісія ювілейних монет є складовою частиною відзначення історичних подій, які призвели до створення сучасної румунської держави 1 грудня 1918 року. Ця дата відзначається румунським народом як національне свято".

"На нашу думку, поява на монетах зображення колишньої Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, де 29 жовтня 1918 року було оголошено про "об’єднання Буковини з Румунією", не повинна однозначно розглядатися як прояв територіальних претензій до нашої держави з огляду на те, що ця історична подія є глибоким минулим. Її оцінка належить вже не політикам, а історикам обох країн", - йдеться у відповіді на запит.

"Питання чутливого характеру в українсько-румунських відносинах вирішуються шляхом двостороннього діалогу, в рамках існуючих спільних органів", - додали у МЗС.

Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ України на інформаційний запит редакції molbuk.ua

1


КОМЕНТАРІ (1)

шо п Зарайский та козьмик втерлись

avatar

Сатана

09 грудня 2018 19:58

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.