У Чудейській ОТГ оцінили перспективи власного розвитку

У Чудейській ОТГ оцінили перспективи власного розвитку

11.02.2020, 21:45

Згідно проєкту перспективного плану до складу Чудейської ОТГ можуть увійти села Череш та Буденець. У такому форматі населення громади може складати  дещо більше аніж 14,2 тис. осіб, а площа – 140 км2. Також в ОТГ навчатиметься 1960 учнів. Прогнозний річний обсяг доходів бюджету складе 91 млн грн. Розширення території, доходи громади та питання освіти й медицини обговорювали представники Чернівецького офісу Програми «U-LEAD з Європою» спільно з керівництвом ОТГ під час виїзної консультації. 

Згідно оцінки фінансової спроможності об’єднаних громад Чудейська ОТГ знаходиться на останніх місцях. Першочергово це зумовлено низьким рівнем надходжень податку з фізичних осіб та рівнем сплати місцевих податків і зборів. Серед власних доходів Чудейської ОТГ за 2019 рік частка місцевих податків і зборів складає 25,8%, що є двадцять шостим показником з 33 ОТГ Чернівецької області, які були на прямих міжбюджетних відносинах у минулому році. «Для підвищення даного показника варто звернути увагу на сплату громадянами плати за землю та податку на нерухоме майно. Адже це має бути базовим доходом громади і для Чудейської ОТГ тут є значний потенціал для наповнення власного бюджету», - прокоментував Дмитро Прокопець, радник з місцевих фінансів та управління. Громада вже здійснює необхідну роботу для покращення ситуації в даному напрямі, адже в минулому році було розроблено Генеральні плани всіх трьох населених пунктів ОТГ. Впродовж січня ці документи мають бути затверджені, а до кінця першого кварталу буде зроблена нова нормативно-грошова оцінка земель громади. 

Також обговорили питання сфери освіти, зокрема можливості створення двох опорних шкіл в селах Чудей та Їжівці. Це дасть можливість більш ефективно управляти мережею освітніх закладів громади. Чудейська ОТГ перша в області прийняла програму громадського здоров’я і в разі приєднання нових сіл тут готові розширити її на ці населені пункти. Основна мета програми – профілактика захворювання щитовидної залози, яке поширене в даній місцевості. Як розповів Анатолій Піцул, голова Чудейської ОТГ, в планах громади також відкриття Центру надання адміністративних послуг: «Ремонтні роботи з підготовки приміщення для ЦНАПу ми вже розпочали. Маємо сподівання, що вже цього року жителі громади зможуть отримувати адмінпослуги в новому ЦНАПі», - розповів голова громади.

 

Andrii Kuchuran

 

 

 

 

1