Уряд допоможе в межах можливостей: Гройсман нагадав, що в місцевих бюджетах, які зросли в 4 рази, мають бути власні резервні фонди для  ліквідації наслідків стихії

Уряд допоможе в межах можливостей: Гройсман нагадав, що в місцевих бюджетах, які зросли в 4 рази, мають бути власні резервні фонди для ліквідації наслідків стихії

09.06.2019, 10:07

8 червня в ДСНС України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє прес-служба Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

Нагадаємо, за даними гідрометеорологічних служб ДСНС в травні-червні на території України випало до двох місячних норм опадів. У західних, північних областях, Вінницькій, Полтавській та Луганській областях місцями випало до 2,8 місячних норми опадів. В окремих районах Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей випала найбільша місячна кількість опадів за весь період спостережень.

За даними ДСНС, внаслідок негоди загалом по Україні пошкоджено близько 40 об’єктів соціальної сфери, кількість підтоплених житлових будинків перевищує 2,6 тис, розмито 25 км берегів та 360 км покриття автомобільних доріг, пошкоджено 97 автомобільних та пішохідних мостів. Загинули дві особи.

В Управлінні ДСНС України у Чернівецькій області у режимі відеоконференції до засідання долучились керівництво Управління ДСНС, представники Чернівецької обласної державної адміністрації та фахівці інших служб.

Чернівецьку область представили заступник голови ОДА Мирослав Заячук, начальник Управління ДСНС у Чернівецькій області Сергій Михайлюк, начальник управління цивільного захисту облдержадміністрації Олексій Гайдай, начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Андрій Кавуля, представники інших відомств.

На порядок денний винесли найбільш важливі питання щодо ходу ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території України внаслідок ускладнення погодних умов. 

Нагадаємо,  у чотирьох районах Чернівецької області ввели стан надзвичайної ситуації регіонального рівня.

Таке рішення було прийняте 7 червня на засіданні обласного штабу техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, пише прес-служба Чернівецької ОДА.

Зазначається, що стан надзвичайної ситуації вводиться в Сокирянському, Новоселицькому, Сторожинецькому та Вижницькому районах, оскільки вони найбільше постраждали від опадів зливного характеру упродовж останніх тижнів: підтопленя, зриви переходів, вихід води на дорогу, зсуви тощо.

Водночас прем’єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення місцевій владі до понеділка, 10 червня сформувати й подати всі кошториси для відшкодування втрат через стихію.

Разом із тим, наголошено, що всі райони і області мають резервні фонди у розмірі не менше одного відсотка від загального фонду бюджету.

Також доручено областям терміново поповнити резерв паливно-мастивних матеріалів, гравійно-піщаної суміші аби цілодобово бути на готові до ліквідації наслідків негоди.

«Хочу подякувати місцевій владі та ДСНС – за організацію ліквідації негоди, - зазначив Володимир Гройсман під час наради. - Кожен має зрозуміти: Уряд готовий допомогти – в межах наших можливостей. Але вже маємо випадки, коли замість реальних пропозицій, нам надають в 3-4 рази більше проектів, які не мають жодного відношення до наслідків негоди. Просив би ретельно підходити до цих питань на місцевому рівні. Хочу також наголосити – в місцевих бюджетах, які зросли в 4 рази, мають бути резервні фонди».

1