У Чернівцях відкрилася унікальна філателістична виставка

У Чернівцях відкрилася унікальна філателістична виставка

11.01.2017, 20:02

 залі Чернівецької дирекції «Укрпошти» відкрилася багатогранна філателістична  перша виставка 2017-го року. А тому найбільшу тематичну експозицію зайняли поштові художні конверти і марки присвячені Новому року – одному з найяскравіших свят, особливо для дітей. Ця подія висвітлюється на поштових мініатюрах впродовж багатьох десятиліть.  Тут представлені випуски 50-90-х років минулого століття з колекції члена філателістів України, чернівчанки  Ірини Соколової: Дід Мороз і Снігурка, інші символи новорічних свят;  новорічні іграшки; ялинкові прикраси;  технічний прогрес як ознака нового року; символи минулих епох на поштових конвертах.

Про це BukNews повідомили у прес-службі Чернівецької дирекції УДППЗ «Укрпошта». 

     Економічні проблеми кінця минулого століття не оминули і поштовий зв’язок. Недостатня кількість поштових марок відповідних номіналів змусила Державний комітет зв’язку  України вводити в обіг стандартні марки з надруками. Перший випуск було зроблено у Києві, а другий випускався у Чернівецькій обласній друкарні, які представлені в експозиції «Регіональні випуски Буковини» з колекції чернівчанина Кіріла Олексюка – онука заслуженого філателіста України  Ігоря Гонцарюка. Ця тема потребує окремого дослідження. На стендах багато цікавинок.  Наприклад, конверт «Шістдесятиріччя голодомору в Україні» який погашений спеціальним штемпелем і відправлений з Києва 12. 09.1993 р. і отриманий у м. Транхом, Норвегія.18. 10. 1993 р. Цікавий конверт із зображенням герба Чернівців з на надруком на марці, який відправлений був у Донецьк з консисторії Чернівецько-Буковинської єпархії.

      Надзвичайно цікава експозиція «Стандартні випуски поштових марок Європи», де широко представлені випуски Франції, Німеччини, Західного Берліна зібрані Ніною Олексюк.. Унікальні конверти  із зображенням Мартіна Лютера – реформатора церкви, перекладача Біблії на німецьку мову, Йоганна  Гете – засновника сучасної німецької літератури. Експонується рідкісний конверт випущений до 1000-річчя хрещення України зі штемпелем спец погашення в Мюнхені. Увагу привертає поштова марка «Цариця Нефертіті.

             Спеціальний розділ відведено філателії Великобританії, яку представила Майя Гонцарюк.. У 1952 році на трон зійшла королева Єлизавета і з’явилася серія марок з її портретом роботи фотохудожника Дороті Уайлдінга. Поштові марки Великобританії випускались також для регіонів і відображали регіональну ідентичність адміністративних частин та островів Британії. Представлені поштові знаки Північної  Ірландії, Шотландії, Уельса, нормандських  островів Гернсі, Джерсі, острова  Мен.

             «Укрпошта» запрошує всіх бажаючих (м. Чернівці, вул. Поштова, 6) відвідати першу філателістичну виставку  2017 року

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.