У Чернівцях хочуть мати реєстр неплатоспроможних позичальників України

У Чернівцях хочуть мати реєстр неплатоспроможних позичальників України

20.09.2012, 16:41

         21 вересня 2012 року  о 11-00  в  конференц-залі готелю «Черемош», (м. Чернівці, вул. Головна,  40)  відбудеться прес-конференція на тему:

 «Презентація громадського руху «Народні реформи в дію». Реформа фінансово-банківської системи – головна реформа України»  Проект  на виконання резолюції ІІІ-го Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг» (м. Київ, 05.09.12 р).

 Витяг з резолюції ІІІ-го Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг»

  1. 1.                          Створити в усіх районних та обласних центрах Україні громадські приймальні захисту прав споживачів та шкіл фінансової і правової грамотності (далі – громадська приймальня). Інформаційний супровід роботи цих приймалень здійснює  громадсько-соціальне інформаційне агентство «Ваша Надія».
  2. 2.                          Покласти на громадські приймальні обов’язок створити:

2.1.Проект реєстру неплатоспроможних позичальників України, якими вони стали з причини форс - мажорних обставин (потерпілі від фінансових пірамід чи інших злочинів, особи, що стали інвалідами, вдовами та вдівцями, одинокі матері, що мають дітей, інваліди та інші особи, що документально підтвердять факт надзвичайних обставин).

2.2.Створити проект реєстру вкладників України всіх фінансових установ, яким не повертаються кошти чи блокують їх повернення на підставі рішення суду, що вступило в законну силу.

  1. 3.                          Створити Міжнародний фонд «Милосердя і допомога», який має стати акумулятором коштів для допомоги особам, що зареєстровані в реєстрі неплатоспроможних позичальників України та реєстрі вкладників України.
  2. 4.                          Звернутись до Законодавчого органу України розглянути пропозиції громадських об’єднань щодо створення на базі проекту реєстрів неплатоспроможних позичальників України та проекту реєстру вкладників України, у яких є проблеми з фінансовими та іншими установами з поверненням своїх вкладів аналогічний ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР неплатоспроможних позичальників та державний реєстр вкладників України, у яких є проблеми з фінансовими та іншими установами з поверненням своїх вкладів.
  3. 5.                          Запропонувати законодавчо зобов’язати всі фінансові установи України особам, що включені в державний реєстр неплатоспроможних позичальників списати пеню, штрафні санкції, пені, комісії, тощо, знизити відсоткову ставку до відсоткової ставки собівартості кредитних ресурсів, в разі наявності валютних кредитів у таких осіб перевести їх по курсу на момент укладення кредитного договору.. Рекомендувати фінансовим установам, списати, тіло кредиту, та  відсоткову ставку, а списані кошти віднести на валові витрати фінансової установи.
  4. 6.                          В разі неможливості фінансової установи списати відсотки  тіло кредиту, за умови обов’язкової ліквідації цієї фін. установи і проведення розслідування щодо діяльності установи та її посадових осіб (за обов’язкової участі у розслідуванні представників громадських організацій), запропонувати компенсувати ці витрати з таких джерел:

-           Міжнародного фонду «Милосердя і допомога» та інших благодійних фондів;

-           Державного бюджету України;

-           Фінансової допомоги міжнародних фінансових установ, МВФ, Світового банку, ЕБРР, USAID та інших.

-           Інших не заборонених законодавством України джерел.

  1. 7.                     В разі неможливості фінансової установи повернути вкладникам України, зареєстрованим в державному реєстрі вкладників, вкладені кошти, за умови обов’язкової ліквідації цієї фін. установи і проведення розслідування щодо діяльності установи та її посадових осіб (за обов’язкової участі у розслідуванні представників громадських організацій), запропонувати компенсувати їх з таких джерел:

                        -           Фондів гарантування вкладів;

            -           Міжнародного фонду «Милосердя і допомога» та інших благодійних фондів;

                        -           Державного бюджету України;

            -           Фінансової допомоги міжнародних фінансових установ, МВФ, Світового банку, ЕБРР, USAID та інших.

                                   -           Інших не заборонених законодавством України джерел.

 Учасники прес-конференції :

       - Федір Олексюк - голова Оргкомітету ІІІ-го Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг», голова Асоціації  "Ваша Надія", генеральний директор громадсько-соціального інформаційного агентства «Ваша Надія» "

      - Віталій Криворучко - правозахисник, громадський діяч, головний редактор газети  «Громадський контроль Буковини»

      -   Петро Герей – делегат ІІІ-го Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг».

     -    Геннадій Фурман - делегат ІІІ-го Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг».

      Запрошені представники банківських  установ, страхових компаній та кредитних спілок області.

 Контакти:

 Офіційний сайт Громадсько-соціальне

інформаційне агентство «Ваша Надія»: www.vasha-nadiya.com

Офіційний сайт Олексюка Ф.Ю.: www.Oleksyuk.ru

Телефон для отримання інформації:

067-448-56-84, 067-883-17-84, 096-161-44-96

 Директор ТОВ «ГСІА «Ваша Надія»                                                 Олексюк Ф.Ю.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.