У Чернівцях є 33 апарати штучної вениляції легень, кількість ЕКМО - 'штучних легень' - мерія не уточнює

У Чернівцях є 33 апарати штучної вениляції легень, кількість ЕКМО - "штучних легень" - мерія не уточнює

31.03.2020, 14:47

У лікувальних закладах міської комунальної власності  станом на 31 березня є 33 апарати штучної вентиляції легень, з яких 30 працюють, 3 перебувають на ремонті.  Поширена в окремих ЗМІ інформація, що міська лікарня №1, яка наразі здійснює лікування хворих на коронавірус,  не має апаратів ШВЛ не відповідає дійсності. Про це повідомили в управлінні забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров’я міської ради.

На сьогодні у міській лікарні №1  є 12 апаратів ШВЛ, один з яких перебуває на ремонті. Зокрема, у лікувальному процесі  наразі використають 2 апарати Hamilton Rafael, 3 апарати Драггер Евіта (четвертий апарат перебуває на  ремонті), а також апарати I-Vent, ЮВЕНТ-А,Оберіг -3020, Фаза, Астрал 150. Апарати виробництва 2014 року і раніше, пройшли технічне обслуговування у 2019-2020 роках. Окрім того, у лікарні є система  подачі медичного кисню, де 27 точок подачі кисню пацієнту. 

Міська лікарня №3 має 4 сучасних апарати ШВЛ,  у міській дитячій клінічній лікарні - 6 апаратів ШВЛ, два з яких чекають на техобслуговування, міський пологовий будинок №2 має 6  апаратів ШВЛ, у пологовому будинку №1 – 5 апаратів ШВЛ. 

На сьогодні міські лікувальні заклади закуповують ще 16 апаратів  ШВЛ , з яких 11 - міська лікарня №1, 2 - міська дитяча лікарня, 2 – міська лікарня №4, 1 – міська лікарня №3 .

 Раніше  сайт Національної служби здоров’я з переліком лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 повідомив, що у чотирьох лікарнях Чернівецької області, де прийматимуть інфікованих хворих на COVID-19, немає жодного апарату штучної вентиляції легень.

В Україні передбачено 240 медичних закладів для госпіталізації пацієнтів, чий стан погіршується. У МОЗ зазначається, що вибір цих лікарень є спільною позицією голів ОДА, Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я України, а пріоритетним критерієм вибору було визначено безпеку пацієнтів.

У Чернівецькій області хворих можуть прийняти у 10 лікарнях, з них три у місті Чернівці, інші – у районах. У лікарнях є понад 400 інфекційних ліжко- місць.

За даними Національної служби здоров’я, у Чернівецькій області є 56 апаратів швидкої вентиляції легень.

Найбільше – 26 апаратів ШВЛ – налічується у Чернівецькій обласній клінічній лікарі. 14 апаратів ШВЛ у Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні.

Серед районних лікарень найбільша кількість апаратів ШВЛ у КНП "Сокирянська районна лікарня". Тут їх налічується шість штук.

Але немає жодного апарату ШВЛ у КНП "Хотинська районна лікарня", КНП "Глибоцька районна лікарня", КНП "Сторожинецька районна лікарня" та міська лікарня №1, що у Чернівцях. Ці лікарні у списку медзакладів, які мають приймати хворих на коронавірус.

На Буковині 4 лікарні, де мають приймати хворих на COVID-19, не мають жодного апарату ШВЛ

Також у МОЗ повідомляється, що 240 спеціалізованих установ - це лікарні першої хвилі. У разі збільшення кількості інфікованих збільшуватиметься кількість лікарень.

Можливо плутанина вийшла через інформацію Главврача Александровской Больницы Киева сообщила, что из 38 человек позитивных на коронавирус, 4 в реанимации - 2 находятся в тяжелом состоянии на аппарате ЭКМО - искусственное лёгкое.

Аппарат ЭКМО - фактически замещает функцию легких.

Это следующий этап, когда поражение лёгких такое, что делает их вентиляцию невозможной и требует переключения организма на искусственное лёгкое.

"По моей информации.

На весь Киев аппаратов ЭКМО - 7.

На Украину - 15.

2 уже заняты.

И это ещё ничего толком не началось.

Чтобы дальше каждый понял насколько все это серьезно, просто осознайте - на 40 миллионов человек есть всего 15 аппаратов искусственное лёгкое", - написав 

Частково використано матеріали molbuk.ua https://www.obozrevatel.com/

1