У Чернівцях через суд намагаються виселити з квартири учасника АТО з родиною

У Чернівцях через суд намагаються виселити з квартири учасника АТО з родиною

03.10.2018, 13:21

Про це повідомила письменниця Маріанна Гончарова. А також розповіла подробиці гучної історії. 9 жовтня відбудеться чергове засідання Першотравневого суду щодо виселення сім'ї Дато з законно наданого ій місця проживання.

"Вельмишановні мешканці благословенного міста Чернівці! Панове журналісти! Напередодні дня народження нашого старовинного міста запрошую вас на... Ні, не на презентацію, не на концерт, не на зустріч, не в кав’ярню, не в ресторан, не на прогулянку, не на заплановану дівочу вечірку (вибачте, дівчата, вибач, спецільний гість вечірки Зайка на візку)… 

Запрошую вас на засідання Першотравневого суду з приводу відбирання житла у мого друга Дато. Цікаво вам буде. Це я вам обіцяю.

Чому? Навіщо? Що трапилося?

Дато... Друг мій, говорила вам? Так. Друг мій Дато, працьовитий як робоча бджола, трохи наївний, довірливий і веселий. Дато одного разу полюбив українську дівчину. Де вони зустрілися - не суть. Але Дато покохав і рвонув до Луганська залицятися. Був наполегливий, гарячий, щедрий, веселий. Яка дівчина втримається і не покохає такого хлопця як Дато? Дівчина вийшла за нього заміж. Синочок їх, теж хлопець гарячого грузинського походження і темпераменту, все прикинув, підрахував та народився якраз в час перших заворушень, мародерства, вбивств та арештів "на_подвал" в Луганську.

Дато схопив свій скарб - дружину з грудним сином - привіз їх окружними шляхами (з однією валізою) до Чернівців, влаштував в тимчасове житло, (допомогли наші волонтери), а сам поїхав назад і вступив в добровольчий батальйон. Щоб ви знали, у нього є досвід, у Дато. Він у складі добровольчого батальйону під градами і пострілами снайперів виводив грузинські сім'ї з маленькими дітьми з Осетії до Грузії. До речі, Дато сказав… - слухайте зараз уважно! – Дато сказав, що в Абхазії, в Осетії, на сході України помітні одні й ті ж відбитки пальців.

Ну далі. В АТО Дато остаточно вирішує прийняти громадянство України. Коли він повертається до Чернівців, в одному з наших Чернівецьких часописів він знаходить невеличкий лист місць (квартирами їх важко було назвати), де можуть оселитися переселенці. Дато йде за однією з адрес, оформлює документи, знаходить власника житла в Ізраїлі і отримує офіційно завірений дозвіл оселитися і оплачувати всі рахунки, що він регулярно і робить.

Житло, яке надали Дато, було бомжатником. Там не було стелі та підлоги, дверей, вікон, опалення, води, інших комунікацій. Дато робить в бомжатнику капітальний ремонт. Тобто, він спочатку вичищає ці авгієві стайні, потім поступово ремонтує квартиру, хапаючись за будь-яку роботу. У Дато класні руки - він вміє вдихнути життя в будь-який автомобіль. Але його улюблене діло - тут він неперевершений майстер - лагодити дитячі візочки. Де б він не мешкав, основним заняттям його було - рихтувати дитячі візочки.

Як тільки сім'я Дато нарешті в'їхала в своє ще не до кінця відремонтоване житло, звідкись раптом з'явилися люди, які без «прошу_пана» та інших церемоній заявили, що претендують на житло законно, оскільки це ж раніше тут був бомжатник, а зараз же ж тут можна жити, і нам дуже хочеться. Тим більш, оно грузин помідорчики посадив на клаптику землі метр на метр, квіти знову ж таки, затишно тут стало, чистенько... 

«Законно» відняти житло у ветерана АТО, у переселенців з маленькою дитиною - це помахати перед вами, панове журналісти, копіями, підкреслюю, копіями документів та доручень, зроблених нотаріусом_із_Кішиньова, громадянкою Молдови, яка спеціально літала в Ізраїль до власників квартири і брала дозвіл, хоча, як легко з'ясувалося - журналісти вміють знаходити інформацію - нікуди вона у вказаний термін не літала і нічого ні в кого не брала. Папери, судячи з усього, не особливо старанно зготовані на чиїйсь колінці.

Перший суддя, якому «нові власники» принесли свої папери, (умовно кажучи), просто знизав плечима, запитав, ви шо, хлопці, взагалі берегів не бачите? І рішенням суду залишив житло за Дато і його сім'єю. Але «нові власники» виявилися жвавими і енергійними. Мабуть, їм все ж таки є де жити, тому вони, не поспішаючи, цілеспрямовано ходять по судах. Ну дуже їм сподобалася відремонтована і облаштована квартира Дато. 

9 жовтня відбудеться чергове засідання суду щодо виселення сім'ї Дато з законно наданого ій місця проживання.

У Дато в Тбілісі - тільки мама. А тут взагалі з рідних нікого немає. Зазвичай грузини звуть на допомогу братів.

Панове журналісти, його брат -- я.

Запрошую вас, панове журналісти та мешканці міста, на засідання Першотравневого суду, де буде вирішуватися серйозна проблема. 

Яка? Сформулюйте самі. Це ж не тільки про житло незахищеної в Чернівцях людини. Це ж про інше, хлопці та дівчата… Ви ж - професійні журналісти, не те, що я ... Я – такий собі названий брат ветерана АТО, громадянина України, майстра з ремонту дитячих візочків Дато...

Ну шо... З святами вас, чернівчани! Шануймося! Подробиці в приват", - написала Маріанна Гончарова. 

1


КОМЕНТАРІ (1)

Таке враження, що у нашій дерожаві - ледь не кожен друнгий - зрадник, запродапнець і злодій, і все це в одній особі. Поки одні ризикують життям на Сході, інші тут крадуть, дурять, ьеруть хабарі, купують нові лексуси і відпочивають на іноземних курортах. Я не проти, щоб в тилу жили нормально, для того гарні хлопці і ризикують своїм життям. Але ж тиловики ще маютьб наглість вважати, що так і має бути - вони жирувуати, а хтиось пахати в ризикувати життям. І при цьому навіть не задумуються, що те, що у них є - в тому числі і завдяки хлопцяфм, якіф воюють. Наєвно думати, що якщо б лягли під росію, у цих тиловиків нічого б не помінялосяч, а бо б навітиь покращало. Хай спитають у своїх корінних прежків (ЯКЩО ЩЕ ЖИВІ), як приходили Совєти. Втекла верхівка, а прості, хай навіть заможні, не встигли. І розстрілювали на Буковині не румунських керівників, не їхні хати палиили (в нирх просто в'їхала нова еліта), не їхніх жінок гвалтували, а простих пересічних громадян. Як для мене, для людей, які зазіхають на права атовців ( а це, в першу ченргу, нповага не до смих бійців, а до Батьківшини, яку ті захищають0, повинно бути одне покарання - на східнипй рубіж у статусі штрафібата. Сотню би так послали - решта б одразу принишкла, бо такі за своє життя бояться більш за все. 

avatar

Джейкоб

04 жовтня 2018 14:58