У Чернівецькій області перспективним планом об'єднання громад охоплено майже 90 відсотків території, - міністерка

У Чернівецькій області перспективним планом об'єднання громад охоплено майже 90 відсотків території, - міністерка

24.10.2019, 11:27

В Україні вже створено 992 об’єднаних територіальних громади, до яких увійшли 4542 територіальні громади. Це становить понад 41% територіальних громад від загальної кількості тергромад базового рівня. Ще 6419 дрібних тергромад залишаються необ’єднаними. А отже, «білих плям» на карті України ще багато. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час публічної презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування.

«Є області, території яких охоплені перспективними планами на 100% — це Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області. У Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях перспективними планами охоплено близько 90 % території. Тобто є хоча би бачення на рівні регіону того, хто з ким має об’єднатися для того, щоб там сформувалась спроможна громада. А от в Одеській області лише 36% території охоплено перспективним планом, у Київській — 54%, Вінницькій — 76%, Черкаській – майже 75%. Такі перспективні плани не в повній мірі враховують методику формування спроможних громад», — зазначила Міністр.

За її словами, Уряд проаналізував ситуацію, що ж відбувається, і чому у деяких областей відсутнє навіть бачення перспективних планів.

«Процес добровільного об’єднання громад має відбуватись на засадах спроможності громад. Але часто обласні ради не керуються цим принципом, а переслідують власні  політичні інтереси щодо розподілу на рівні регіону сфер впливу. Тож Уряд подав до Парламенту законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання громад», який прибирає з процесу створення ОТГ етап затвердження перспективних планів облрадами», — сказала Альона Бабак.

Вона підкресила, що після того, як Парламент підтримає ці зміни, процес формування перспективних планів пришвидшиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві очікують до кінця листопада отримати від Чернівецької ОДА перспективний план спроможних громад без "білих плям"

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів нараду з представниками Асоціації міст України.

Під час зустрічі обговорили питання початку та проходження опалювального сезону, залучення іноземних інвестицій в регіони та розподілу субвенцій. Також говорили про проблеми, з якими доводиться стикатися міським головам.

«Від ефективної співпраці Уряду та місцевих органів влади залежить якість життя українців. Для людини не має значення, з якої кишені буде профінансовано вирішення її проблем. Ми з вами в одному човні та маємо разом вирішувати проблеми людей», – сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що Уряд відкритий до співпраці, а наради з представниками територіальних громад будуть проводитися постійно. Голова Уряду не виключає створення спеціальної служби підтримки, куди можна буде звернутися не лише з конкретними питаннями, але й з пропозиціями.

«Реформа децентралізації точно продовжуватиметься! І в її рамках громади отримають більше повноважень», – наголосив Прем’єр-міністр.

Олексій Гончарук також поінформував міських голів про стратегічні напрямки роботи Уряду. Зокрема, зараз йде робота над створенням функціональної інфраструктурної мережі по всій Україні.

«Що таке функціональна мережа? Це освітня мережа, медична, безпека, юстиція. У нас в Програмі дій Уряду є чіткі стандарти, які держава гарантуватиме українцям – «швидка» має приїжджати за 10 хвилин в місті, лікар має бути не далі ніж за 7 км у сільській місцевості, кожна дитина має ходити в дитячий садок і так далі. Ми зібрали по міністерствах інформацію по об’єктах, які належать до цих мереж, і нанесли її на інфраструктурну карту. Зараз на ній більше 110 тис. об‘єктів по всій країні. Минулого тижня ми направили карту в області, щоб вони додали всі інфраструктурні об‘єкти, яких не вистачає: в якому районі потрібна школа, в якому садочок, а в якому – лікарня», – сказав Прем‘єр-міністр.

1