У Чернівецькій області коронавірусом інфікувалися понад 150 школярів, ще майже 150 — контактні

У Чернівецькій області коронавірусом інфікувалися понад 150 школярів, ще майже 150 — контактні

15.09.2020, 12:11

Через хворобу в учнів та педагогів дві школи «помаранчевої» зони перейшли на дистанційну форму навчання, ще кілька шкіл почали навчатись за змішаною формою.

«Рішення про змішану форму навчання були прийняті у Хотинському районі і в Сокирянському районі, які перебувають у «помаранчевій» зоні. А два навчальні заклади прийняли рішення про призупинення очного навчання та перехід на дистанційну форму навчання», - повідомила заступниця голови Чернівецької ОДА Ірина Ісопенко, передає кореспондент ІА АСС (https://acc.cv.ua/).

З 1 вересня у Чернівецькій області на COVID-19 захворіли понад 150 учнів та 41 педагогічний працівник та 7 техпрацівників шкіл На зараження перевіряють ще понад 180 школярів та педагогів, які контактували з хворими.

Про це Суспільному Буковина сказала виконувачка обов'язків директора обласного департаменту освіти Надія Періус.

Захворіли учні та вчителі шкіл у всіх районах області, крім Заставнівського та Новоселицького. Ці навчальні заклади продовжують працювати у звичайному режимі, окрім тих, що розташовані в "червоній" карантинній зоні.

За словами Періус, здебільшого випадки інфікування не пов'язані між собою.

Понад 180 контактних учнів та працівників шкіл зараз перевіряють.

«Чернівецька область одна з перших в Україні розпочала організацію дистанційних занять. До першого вересня освітянська спільнота Буковини підготувала три моделі навчання – очну, дистанційну та змішану. Наразі дистанційна форма діє у 211 закладах освіти нашої області. Це число коригується відповідно до змін зон карантину та епідеміологічної ситуації. Так, від сьогодні заклади освіти у Вижницькому, Глибоцькому та Заставнівському районах перейшли до очної форми навчання, а дві школи у Сокирянському та Хотинському районах змушені були розпочати заняття дистанційно, через те, що їхні учні та вчителі захворіли на коронавірус», – сказала Ірина Ісопенко.

Також заступниця голови ОДА зазначила, що 26,4% буковинських сімей не мають технічної можливості навчатися вдома. Для них розробили інформаційні бокси, а також вони отримують завдання від вчителів одразу на два тижні. Це питання на контролі у органів місцевого самоврядування та директорів закладів освіти. Так, голови Вижницької, Мамаївської та Кіцманської ОТГ тимчасово передають комп’ютери сім’ям, діти яких не мають змоги займатися дистанційно.

До того ж, у Чернівецькій області працює «гаряча лінія» з питань організації дистанційного навчання. За три дні до неї надійшло 27 звернень. Вони розглядаються Департаментом освіти і науки Чернівецької ОДА та врегульовуються спільно з керівниками органів управлінь освіти районних держадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад та директорами навчальних закладів.

Що відомо

  • Чернівецька облдержадміністрація вирішила запровадити усі обмеження відповідно до карантинного зонування. Відтак заборонили очне навчання у закладах освіти "червоної" зони.
  • Школи самостійно визначатимуть терміни канікул у період карантину — заявили в МОН.
  • На Буковині батьки учнів вимагають відновити очне навчання в "червоній" зоні.

Джерело: https://suspilne.media/ та https://acc.cv.ua/

1