ТОП-10 спеціальностей, на які виділено найбільше місць державного бюджету

ТОП-10 спеціальностей, на які виділено найбільше місць державного бюджету

13.07.2018, 11:14

"Середня освіта”, “Комп'ютерні науки” та “Будівництво та цивільна інженерія” - ці та інші спеціальності отримали найбільше місць державного замовлення 2018 року.  Про це розповів генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров під час прес-брифінгу, який 12 липня 2018 року, відбувся в приміщенні Міністерства освіти і науки.

“Вчора Уряд ухвалив постанову “Про державне замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, та підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році”. Наразі офіційний текст документа готують до публікації, однак, користуючись проектом, можна визначити низку важливих параметрів вступної кампанії. Наприклад, спеціальності, яким надано найбільший обсяг держзамовлення на основі повної загальної середньої освіти, тобто для випускників 11-х класів”, - повідомив Олег Шаров.

Так, найбільше місць держзамовлення отримали такі 10 спеціальностей:

“Середня освіта” (за усіма предметними спеціальностями) - 7 475 місць;

“Медицина” - 4 507;

“Комп'ютерні науки” - 3 216;

“Правознавство” - 3 090;

“Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” - 2 736;

“Будівництво та цивільна інженерія” - 2 650;

“Філологія” (усі мовні напрями) - 2 210;

“Галузеве машинобудування” - 2 025;

“Комп'ютерна інженерія” - 1 951;

“Правоохоронна діяльність” - 1 910.

Однак Олег Шаров нагадав, що можливість навчатися на бюджеті не обмежується місцями державного замовлення. Адже частина бюджетних місць надається як регіональне замовлення. Такі місця розподіляються в усі комунальні заклади вищої освіти, які готують фахівців різних рівнів - від молодшого спеціаліста до магістра і аспірантури. Також регіональне замовлення надається в державних коледжах та технікумах, які не входять до складу вишів та фінансуються з місцевих бюджетів з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, у МОН підвели підсумки першого тижня вступної кампанії 2018:https://mon.gov.ua/ua/news/ponad-100-tis-elektronnih-kabinetiv-15-tis-dzvinkiv-ta-32-tis-elektronnih-zvernen-pidsumki-pershogo-tizhnya-vstupnoyi-kampaniyi

ДОВІДКОВО: 

З 12 по 26 липня випускники 11 класів можуть подавати заяви на вступ до омріяного ВНЗ. В Україні діє можливість подачі документів онлайн, але в перший день вступної кампанії біля університетів формуються черги.

Чому така тенденція не змінюється, дізналися журналісти Агентства асс.

Молодь із папками в руках та їхні схвильовані батьки зібралися біля приймальної комісії Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Майбутні студенти пояснюють, чому вони обрали складніший шлях подачі заяв та документів. Погоджуються, що електронну заяву подати набагато швидше і легше,але, кажуть, вони не надто довіряють електронній подачі і хочуть переконатися, що всі документи прийняли без проблем.

Майбутній студент, який вже має диплом молодшого спеціаліста, запевняє, що на сайті процедура подачі документів у зрозумілій формі висвітлена лише для випускників 11 класів. Хлопець пояснює, що для вступу на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста взагалі немає можливості подачі заяви в електронному вигляді.

Те ж саме і з абітурієнтами, які мають певні пільги на вступ. Ця категорія майбутніх студентів всі документи повинна подати особисто в паперовому вигляді. В черзі до приймальної комісії можна побачити і абітурієнтів до магістратури.

«Прийом документів на магістратуру триває вже тиждень, і поки що можна стверджувати, що кількість абітурієнтів фактично не змінюється в порівнянні з минулими роками, - розповів Тарас Звоздецький, відповідальний секретар приймальної комісії. – Щодо бакалаврів важко щось сказати, оскільки сьогодні лише перший день подачі заяв».

Сайт для подачі заяв в електронному вигляді працює, хоча очікувано має певні технічні несправності. Проте в порівнянні з минулими роками робота сайту покращилася, запевняє Тарас Звоздецький.

Нагадаємо, що цього року абітурієнти можуть подати 7 заяв до 4 вищих навчальних закладів для отримання державного місця. Кількість подачі заяв на навчання за контрактом необмежена. На сайті приймальної комісії ЧНУ вже опубліковані обсяги державного замовлення та розподіл ліцензованих обсягів. До прикладу, для вступу на спеціальність «Політологія» цього року виділили 70 місць ліцензованого обсягу та 10 місць за державним замовленням.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.