'Свободівці' вимагають ввести кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору

"Свободівці" вимагають ввести кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору

05.12.2017, 19:40
   Визнання Голодомору геноцидом є фактором відновлення історичної справедливості, морального зцілення багатьох поколінь від страшного шоку, заподіяного радянським режимом. Шануючи пам’ять мільйонів загиблих українців в часи Голодоморів та геноциду у 20-му столітті, враховуючи можливі антидержавні дії різного роду вороже налаштованих агентів впливу, зокрема й зі сторони агресора Росії, депутати-свободівці у Чернівецькій обласній раді вважають вкрай необхідним прийняття у Верховній Раді України Законопроекту, який вводить кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору.  
 
Відповідний проект рішення та звернення зареєструвала в Чернівецькій обласній раді фракція ВО «Свобода».                                                 
 
 «Голодомор 1932–1933 років, - говориться у зверненні, – це безпрецедентний злочин у світовій історії, бо штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Тодішня компартійна верхівка прагнула знищити українців як націю, позбавити українське селянство його волелюбного духу та ідентичності, зламати хребет українській нації, поставити знесилених голодом, страхом та відчаєм людей на коліна, викорінити навіть думки про свободу та власну державу. За сумнозвісним  «Законом про п’ять колосків», (тобто за розкрадання майна колгоспів) карали розстрілом, за «пом’якшуючих обставин» — позбавленням волі на строк не менше 10 років. Цим ненависним НКВС-тським законом фактично людям було заборонено володіння їжею. За перший рік дії нового закону за ним засудили 150 000 осіб.
  
  «Україна пройшла тривалий шлях відновлення національної пам’яті про трагедію початку 30-х років минулого століття. І ухвалений 28 листопада 2006 року Закон України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» № 376-V став підсумком багаторічної дослідницької діяльності авторитетних українських і закордонних учених». Згідно цього Закону, Голодомор 1932-1933 років в Україні, відповідно до Конвенції від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, було визнано цілеспрямованим актом масового знищення людей, геноцидом українського народу. Законом встановлено, що публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним.
  
 Нині не лише перед українським суспільством, але й перед усіма цивілізованими країнами стоїть завдання глибокого осмислення причин, характеру, масштабів Голодомору, гідного вшанування пам’яті про мільйони замордованих наших співвітчизників.
 
   В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, яка супроводжується потужною інформаційної атакою, що має на меті, в тому числі, знищення історичної пам’яті української нації, питання захисту української національної пам’яті набирає сьогодні все більшої актуальності.
 
  Лише позиція відповідального ставлення до збереження пам’яті про Голодомор-геноцид та вшанування пам’яті загиблих – гарантує неможливість повторення подібних трагедій у майбутньому», - наголошується у поданому на сесію обласної ради документі.
 
                           Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода"
1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.