Справу чернівецьких фальшивомонетників передали до суду

Справу чернівецьких фальшивомонетників передали до суду

13.05.2020, 16:11

Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що 20-річний чернівчанин організував злочинну діяльність групи, яка займалася придбанням, зберіганням, збутом підробленої іноземної валюти. До складу ОЗГ входило восьмеро осіб віком від 20 до 40 років. Правоохоронці встановили та довели їхню причетність до понад 60 фактів незаконного використання підробленої валюти на території шести областей України. В результаті злочину правопорушники здійснили «оборудок» на понад півтора мільйона гривень.

 За процесуальним керівництвом прокуратури Чернівецької області слідчі скерували обвинувальні акти до суду щодо восьми членів організованої групи. Підозрюваним інкримінують вчинення злочинів, передбачених:

-        частиною 4 статті 190 (Шахрайство);

-        частиною 3 статті 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів);

-        частиною 3 статті 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);

-        частиною 1 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);

-        частиною 3 статті 289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального Кодексу України.

За такі дії  зловмисникам загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, в листопаді минулого року буковинські поліцейські припинили протиправну діяльність організованої злочинної групи. Правоохоронці з’ясували, що зловмисники використовували іноземну валюту з ознаками підробки для придбання транспортних засобів і цифрової техніки. Наразі доведено їхню причетність до понад 60 таких фактів на території Західної України.

 Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області

1