Сьогодні стартує вступна кампанія у вищих навчальних закладах України: Новації вступної кампанії-2012

Сьогодні стартує вступна кампанія у вищих навчальних закладах України: Новації вступної кампанії-2012

02.07.2012, 15:56

Сьогодні стартує вступна кампанія у вищих навчальних закладах України. ГМ ОПОРА здійснює спостереження за процесом вступу у майже п’ятдесяти ВНЗ України. В Чернівецькій області це  Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Буковинський державний медичний університет.

Координатор спостереження за вступною кампанією в Чернівецькій області -  Микола Костинян, завжди на зв’язку:
095-91-044-91
[email protected]

Разом зі стартом вступної кампанії у вищих навчальних закладах України розпочала роботу телефонна гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА – 044 222 5727.

За цим номером можуть звернутися абітурієнти та їхні батьки для отримання безкоштовних юридичних консультацій, які стосуються роз’яснення умов прийому під час подання документів та заяв до ВНЗ у 2012 році, а також механізмів захисту своїх прав у випадку недотримання вимог конкурсного відбору.

Якщо приймальні комісії порушили права абітурієнтів, то юристи ОПОРИ нададуть консультації про процедуру подання апеляційних заяв щодо результатів вступного випробування, скарг на порушення процедури та правил прийому навчального закладу чи позовної заяви щодо визнання незаконним рішення приймальної комісії.

Телефонна гаряча лінія працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 19:00.

Новації вступної кампанії-2012

 2 липня розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Громадянська мережа ОПОРА, яка спостерігатиме за процесом вступу у майже п’ятдесяти ВНЗ України, проаналізувала, що чекає на абітурієнтів цього року. В Чернівецькій област, як і минулого року,і для спостереження обрано ЧНУ та БДМУ.

Особливістю вступу-2012, найімовірніше, стане більш жорстка конкуренція за місця державного замовлення, порівняно з минулим роком. Адже, цього року для участі в основних сесіях зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалося на 22% абітурієнтів більше, ніж попереднього. По-друге, сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти дійсні для участі у конкурсному відборі починаючи з 2008 р., а це означає, що кількість потенційних абітурієнтів є набагато більшою, аніж кількість зареєстрованих на ЗНО-2012.

Є деякі відмінності і у формуванні конкурсного бала вступника 2012 р. Як і в минулому році, він складається із суми балів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання та середнього бала документа (додатка до атестата) про повну загальну середню освіту. Однак, мінімальний бал з профільних предметів не може бути менший 140 (124 у минулому році), а з непрофільних – 124. Разом з тим, вищий навчальний заклад може встановлювати свій мінімальний прохідний бал для профільного предмета на кожний напрям підготовки, однак він не може бути нижчий 140. Строк подачі документів та заяв для таких вступників закінчується 31 липня.

Нагадаємо, що, як і попереднього року,  тим абітурієнтам, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів (призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів - захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України, нагороджені дипломами I - III ступенів) до конкурсного бала зараховується додаткових 30, 40 чи 50 балів за умови, що вони вступають на напрями, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами. До 20 балів з профільного конкурсного предмету за результатами підсумкової атестації додається особам, які в рік вступу закінчили підготовчі курси (відділення, факультети довузівської підготовки) вищого навчального закладу. Причому, кількість додаткових балів, нарахованих особам за результатами такого навчання, повинна бути оприлюднена приймальною комісією навчального закладу до початку прийому заяв про допуск до участі в конкурсі.

Позитивом цьогорічного вступу є те, що МОНМСУ вже надало інформацію частині ВНЗ про квоти державного замовлення, яку навчальні заклади оприлюднили ще до початку вступної кампанії. У минулі роки такі дані ставали відомими лише у другий тиждень подачі заяв та документів, що значно ускладнювало вибір абітурієнтами місця навчання. Окрім цього, Умовами прийому передбачено, що кількість пільговиків[1] не може перевищувати 25% місць державного замовлення, а відбір відбувається за конкурсом відповідно до бала вступника. Однак, кожен вищий навчальний заклад може зменшити квоту для пільговиків, погодивши її з МОНМСУ, і тим самим збільшити кількість місць для абітурієнтів, які вступають на загальних підставах.

Змінилися у 2012 р. і умови для вступу на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр». Відповідно до норм Болонського процесу, здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» є можливим у будь-якому вищому навчальному закладі, а не лише в тому, де здобувався ОКР «бакалавра». Вступ на підготовку за ОКР «магістр» відбувається на основі конкурсного відбору. Рейтинговий бал вступника-бакалавра складається із суми результату фахового випробування, вступного екзамену з іноземної мови та додаткових показників конкурсного відбору, визначених правилами прийому до вищого навчального закладу. Терміни прийому документів та проведення вступних випробувань встановлюються Правилами прийому кожного вищого навчального закладу.

[1] Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; інваліди I та II груп та діти-інваліди віком до 18 років; особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надане таке право; особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надане таке право; особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надане таке право; діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями; діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків; члени сімей шахтарів та гірничорятувальників, які загинули внаслідок аварії на орендному підприємстві «Шахта імені О.Ф. Засядька».
Календар вступника на ОКР «бакалавр» 2012 року 

 

2 липня

10 липня

17 липня

20 липня

21 липня

31 липня

1 серпня

(не пізніше 1200)

5 серпня

(не пізніше 1200)

8 серпня

(не пізніше 1200)

не пізніше 11 серпня

(не пізніше 1200)

не пізніше 25 серпня

(не пізніше 1200)

понеділок

вівторок

вівторок

п’ятниця

субота

вівторок

середа

неділя

середа

субота

субота

При вступі за результатами ЗНО та додатка до атестата

Початокприйому заяв та документів

 

 

 

 

Завершення прийому заяв та документів

Оприлюднення рейтингового списку та рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення

Оприлюднення рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення

Оприлюднення рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення

Зарахування на навчання на місця державного замовлення

Зарахування на навчання на місця за рахунок коштів фізичних чи юридичних осіб

При вступіза вступними випробуваннями[1]

 

 

Завершення прийому заяв та документів

Початок проведення вступних випробувань

Завершення проведення вступних випробувань

При вступіз обов’язковим складанням творчих конкурсів[2]

Початок проведення творчих конкурсів

Завершення прийому заяв та документів

 

 

Завершення проведення творчих конкурсів

 

[1]Право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі або за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за їх вибором мають особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди); особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше; громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

Право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі в разі їх неучасті у рік вступу в зовнішньому незалежному оцінюванні мають:

  • військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, які проходять військову строкову службу, – при вступі на денну форму навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів;
  • громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;
  • військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, при вступі на заочну форму навчання;
  • особи, що мають захворювання, вказані в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, встановленому Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може забезпечити проходження незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень.

[2]Творчі конкурси можуть проводитися для тих абітурієнтів, які вступають на навчання за напрямами галузей знаньмистецтво, культура, фізичне виховання, спорт і здоров’я людини, будівництво і архітектура, журналістика та інформація, видавничо-поліграфічна справа. Їх може бути більше ніж 3. Програми творчих конкурсів розробляються і затверджуються вищими навчальними закладами не пізніше ніж за чотири місяці до початку прийому документів та обов’язково повинні бути оприлюднені на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайтах вищих навчальних закладів.

 
[1]Право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі або за результатами зовнішнього незалежного оцінювання за їх вибором мають особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди); особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше; громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

Право брати участь у конкурсі тільки за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів у вищому навчальному закладі в разі їх неучасті у рік вступу в зовнішньому незалежному оцінюванні мають:

  • військовослужбовці Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, які проходять військову строкову службу, – при вступі на денну форму навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів;
  • громадяни України, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до вищого навчального закладу;
  • військовослужбовці рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, при вступі на заочну форму навчання;
  • особи, що мають захворювання, вказані в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження громадянами зовнішнього незалежного оцінювання, встановленому Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України, для яких Український центр оцінювання якості освіти не може забезпечити проходження незалежного зовнішнього оцінювання навчальних досягнень.

[1]Творчі конкурси можуть проводитися для тих абітурієнтів, які вступають на навчання за напрямами галузей знаньмистецтво, культура, фізичне виховання, спорт і здоров’я людини, будівництво і архітектура, журналістика та інформація, видавничо-поліграфічна справа. Їх може бути більше ніж 3. Програми творчих конкурсів розробляються і затверджуються вищими навчальними закладами не пізніше ніж за чотири місяці до початку прийому документів та обов’язково повинні бути оприлюднені на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайтах вищих навчальних закладів.

1