Сьогодні 4 роки, як Україна не купує газ у Росії: Яценюк застерігає від повернення в енергетичне ярмо країни, яка прийшла з війною на нашу землю

Сьогодні 4 роки, як Україна не купує газ у Росії: Яценюк застерігає від повернення в енергетичне ярмо країни, яка прийшла з війною на нашу землю

25.11.2019, 11:49

Сьогодні виповнюється 4 роки, відколи Україна перестала закуповувати газ у Росії.

Дата не «кругла», проте варта, щоб нагадати про цю подію. Про рішення українського уряду скинути газовий зашморг Росії, який десятками років був способом тиску, диктату і зовнішнього управління нашою державою через російський «Газпром».

Про це на своїй офіційній сторінці у ФБ написав екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

У 2015 році Україна готувалася до чергової зими. Захоплений Крим, розграбований і розстріляний Донбас. Російські окупаційні війська погрожують «дійти до Києва». У цих умовах залишати «газовий рубильник» у руках країни-агресора - значить віддавати себе на його милість.

Росія мала можливість у будь-який момент вимкнути постачання газу. Залишити без світла і тепла домівки наших громадян. Зупинити нашу промисловість, у тому числі оборонні підприємства. Залишити нашу державу у темряві, холоді й відчаї.

Пишаюся, що уряд, який мені випала честь очолювати в той час, не лише прийняв рішення, але й забезпечив його виконання. Українці були з теплом і світлом.

Переведення України на газове постачання із західних країн мало ще одне без перебільшення історичне значення. Наш уряд вичистив мільярдну корупцію в газовій сфері, через яку певні представники «політичної еліти» виконували всі забаганки з Москви, тримаючи Україну у російській орбіті впливу.

Водночас, зараз, через 4 роки, знову звучать ідеї і наміри повернути нас в енергетичне ярмо Росії.

Вважаю, розмови про це – або від некомпетентності, або від продажності. Наше завдання – не дозволити знову посадити Україну на газову «наркозалежність». Тим більше від країни, яка прийшла на нашу землю з війною.

Дякую всім, хто був у нашій команді й узяв на себе відповідальність за історичне рішення.

1