Депутат Чернівецької міської ради Віталій Другановський: 'Кожна гривня бюджету має йти на потреби чернівчан'

Депутат Чернівецької міської ради Віталій Другановський: "Кожна гривня бюджету має йти на потреби чернівчан"

13.01.2021, 14:42

Інтерв’ю з Віталієм Другановським, депутатом Чернівецької міської ради від політичної партії «Слуга Народу»

 -  Новообраний депутатський корпус Чернівецької міської ради  29 грудня минулого року проголосував за бюджет на 2021 рік. Що очікувати чернівчанам згідно цього основного фінансового плану розвитку нашої громади?

Віталій Другановський: Так, депутати на сесії прийняли бюджет міста Чернівців на 2021 рік - він складає  2449,5 млн. грн. Зауважу, що тут  питання «Чи це багато чи мало?» не головне. Маємо, те що маємо. Головне - забезпечити виконання цього бюджету, знаходити баланс між наявними доходами та видатками на потреби забезпечення життєдіяльності міста, прозоро коригувати статті бюджету та розподіляти залишки.

Вважаю, що новообрані депутати мають кардинально оновити процес додаткового залучення фінансових джерел для розвитку Чернівців через постійний пошук грантів як з державних фондів та програм так і міжнародних. Радий, що в команді депутатів всіх рівнів рад краю від політичної сили «Слуга Народу» є фахівці саме з такого фандрейзингу.

Щодо бюджету на 2021 рік, то почну з позитиву:

- по-перше бюджет прийнятий вчасно та одноголосно - це означає, що з перших днів нового року піде фінансування на роботу бюджетних закладів та комунальних установ. Це медицина, освіта, освітлення вулиць, тепло та водопостачання;

- по-друге - бюджет прийнято одноголосно, що показує готовність на ділі новообраного депутатського корпусу до консолідації зусиль заради підтримання гідного рівня розвитку життя громади Чернівців;

- по-третє - проєкт бюджету на 2021 рік був розроблений депутатами попереднього скликання, він пройшов всі необхідні процедури згідно Бюджетного Кодексу та відповідає вимогам. Звичайно, що  ми, новообрані депутати, в січні-лютому проведемо його детальний аналіз, внесемо певні коригування в відповідності до викликів сьогодення.

- Позитивним є те, що найбільше видатків передбачили: на освіту - понад мільярд гривень; на медицину - понад 50 мільйонів гривень. Звичайно, ми ще будемо шукати додаткові джерела на розвиток медичних установ краю та підтримку мешканців в боротьбі з COVID. Окрім того, депутати  підтримали питання щодо безкоштовних сніданків для школярів молодших класів.

Також збільшили видатки на культуру, заходи з енергозбереження та освітлення Чернівців. Збільшили фінансування спортивної галузі на 5 мільйонів гривень. «Чернівцітеплокомуненерго» отримає 22 млн. грн, з яких 50% піде на фінансову підтримку та 50% -  у вигляді внесків до статутного капіталу.

- Щодо «прогалин» в бюджеті, то зазначу, що він на 180 млн. грн. менший, ніж бюджет Чернівців 2020 року.  Його скоротили, бо в наступному році очікують недоотримання податків та зменшення субвенцій. Ми в бюджетній комісії вчора підрахували, що через локдаун та, відповідно, коригування ринкового збору, бюджет Чернівців втрачає близько 7 млн. грн. за три тижні. Наступного року зменшать фінансування ремонту та утримання доріг -  на це заклали 85 мільйонів гривень. 

- Тому вважаю, що в такій ситуації, головним в бюджетному процесі є раціональне та прозоре використання кожної гривні. Процитую голову партії  «Слуга Народу» Олександра Корнієнка: «Кошти в ОТГ і областях мають витрачатися розумно і дбайливо. Працювати не лише на поточні потреби населених пунктів, а й на їхній розвиток. Тому закликаю наших депутатів активно долучатися до бюджетного процесу у своїх місцевих радах. І до 1 січня 2021 року поділитися його підсумками з партією та мешканцями своїх громад».

- Віталію Валерійовичу, чому Ви, як депутат Чернівецької міської ради, обрали саме роботу в бюджетній комісії?

- Я в своїй передвиборчій кампанії презентував чернівчанам 6 проєктів з покращення комфортності життя. Свої обіцянки я виконую, так зокрема в 2021 році з Державного бюджету буде направлено 650 млн. грн. на проєкт реконструкції чернівецького аеропорту. Я обрав бюджетну комісію саме тому, щоб спрямовувати та контролювати розумне використання кожної гривні цих коштів. Наразі, аеропорт збитковий, з міського бюджету направлена дотація на виплату заробітних плат. Сьогодні ми проводимо аудит менеджерських рішень та доцільності такого штату працівників. Готуємо підґрунтя для дійсної реконструкції нашого аеропорта щоб в Чернівці могли прилітати туристи, бізнес-партнери, а чернівчани комфортно добиралися в усі куточки світу.

- Чи Ви як  депутат та очільник місцевого осередку провладної політичної сили «Слуга Народу» будете залучати ресурс монобільшості партії в ВРУ та чи є підтримка Президента Володимира Зеленського проектів розвитку Чернівців?

- Безперечно. Так, очільник політсили «Слуга Народу» Олександр Корнієнко підкреслив: «Ми продовжимо реалізацію курсу Президента Зеленського на створення в наших громадах нової якісної інфраструктури – транспортної, освітньої, медичної, соціальної. Наші депутати, представники партії у місцевих радах мають забезпечити такий перерозподіл коштів місцевих бюджетів, щоб стимулювати розвиток громад, щоб люди побачили і відчули поліпшення умов життя».

- Нагадаю, що при розробці місцевих бюджетів спрямували доходи від акцизного податку на реалізацію проєктів місцевого розвитку: будівництво шкіл, дитячих садочків, облаштування вулиць, ремонт доріг місцевого значення та мостів. Відповідно до показників Держбюджету на 2021 рік йдеться про 8 мільярдів гривень.

- В цьому векторі я, як депутат від партії  «Слуги Народу», вже працюю над обґрунтуванням подання на фінансування об’єктів історичної культурної спадщини Чернівців в ході реалізації проєкту Президента «Велике будівництво», який в 2021 році буде спрямований саме на реставрацію та реконструкцію історичних пам’яток. Радий, що маю змогу зреалізувати другий проєкт розвитку Чернівців, який я презентував в ході виборчої кампанії - збереження та відновлення історичної спадщини нашого міста. А це додаткові й суттєві кошти на відновлення доріг, фасадів, балконів в історичній частині наших чарівних Чернівців. Роботи попереду дуже багато, але я знаю та впевнений, що спільними зусиллями громади ми з усім впораємось. Головне відродити віру людей в можливість змін на краще.

Вірю в Чернівці! Ваш Віталій Другановський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новообрані голови громад Чернівецької області від партії «Слуга народу» навчались онлайн

1