'Слово 'добровільність', як і окремі керівники районних державних адміністрацій і районних рад, стали гальмом децентралізації': Максим Бурбак на 3-му форумі об’єднаних громад (+ВІДЕО)

"Слово "добровільність", як і окремі керівники районних державних адміністрацій і районних рад, стали гальмом децентралізації": Максим Бурбак на 3-му форумі об’єднаних громад (+ВІДЕО)

05.12.2018, 12:22

Про це сказав голова парламентської фракції "Народного фронту", народний депутат України Максим Бурбак під час ІІІ Форуму об’єднаних громад.

Форум зібрав представників органів місцевого самоврядування з усієї України. А ключовим лейтмотивом зібрання стала позиція щодо продовження реформи децентралізації, яка дозволила посилити можливості регіонів в адміністративному та фінансовому сенсі.

Взяв участь в третьому форумі об'єднаних територіальних громад. За короткий час намагався донести максимум необхідних тез щодо децентралізації і її активної реалізації та перспектив, - розповів  народний депутат України Максим Бурбак. - Зараз, на жаль, процес гальмується штучно. Місцевими чиновниками, які не хочуть втрачати свої важелі впливу. Переконаний, що фракція Народного Фронту є локомотивом та рушійною силою децентралізації влади в Україні. І ми не дозволимо цю реформу зупинити, вона буде завершена.

Місцеві бюджети за чотири роки реформи зросли у 3,4 рази. У 2018 році частка місцевих бюджетів вже складає 52% в зведеному бюджеті країни. Обсяг державної підтримки на розвиток громад та розбудову інфраструктури місцевих громад вже збільшився у порівнянні з 2014 роком у 39 разів.

Процес закріплення у Конституції України результатів першого етапу реформи децентралізації і продовження змін в системі місцевого самоврядування не може розтягуватися надовго. Орієнтований термін ухвалення всіх потрібних рішень – близько 600 днів (1,5 року). Передбачити напевно перебіг обговорення законодавчих рішень зараз важко – передусім з огляду на виборчий процес, який матиме місце наступного року. І загрози проведенню реформи є.

«У 2020 році ми повинні прийняти адміністративне рішення про об’єднання громад, які за чотири роки не знайшли ані бажання, ані прагнення, ані сил об’єднатись. Люди не мають страждати, мешканці громад від керівника, який перешкоджає створенню громад», - підкреслив Президент.

Петро Порошенко та подякував Прем’єр-міністрам Арсенію Яценюку і Володимиру Гройсману, а також Верховній Раді і особисто Голові ВРУ Андрію Парубію за законодавчу підтримку цього процесу.

Президент також підкреслив важливість надання Міністерством фінансів відкритого публічного доступу до місцевих бюджетів.

«Тепер громада зможе побачити та належно оцінити і заробітні плати керівників, і суми на депозитах. Це яскрава відповідь на твердження окремих голів про те, що грошей немає на дитячий садок, ремонт доріг чи інші потреби громади», - сказав Петро Порошенко та наголосив, що ця відкритість дасть можливість жорстко  вимагати змін у житті міст і сіл, наполягати на використанні коштів для вирішення найгостріших проблем.

Участь у роботі форуму беруть представники ОТГ Чернівецької області. 

- Кого і чого тільки не зустрінеш в кулуарах 3-го форуму об’єднаних громад, - написав перед початком роботи Форуму Максим Бурбак. - Голова Недобоївської ОТГ Юрій Юзва та яблука з цьогорічного врожаю. Хотинщина потужно представлена на форумі!)).

Довідково

Реформа децентралізації в Україні впроваджується з квітня 2014 року. Відтоді ухвалено декілька законодавчих актів, які закріплюють адміністративні повноваження та фінансові можливості громад. Наразі в Україні сформовано вже 874 ОТГ, в частині з яких мають пройти перші вибори. У 18 районах ОТГ сформовані на 100%. Разом з тим є 99 районів, де немає жодної об’єднаної громади. Прямі міжбюджетні відносини мають 665 громад. Доходи їх бюджетів за 11 місяців поточного року склали 18,9 млрд грн. В ОТГ створено 123 центри надання адміністративних послуг, перелік яких обчислюється десятками. У таких центрах люди отримують різні довідки, призначають пенсії та субсидії без необхідності їхати в обласний чи районний центр.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає за закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації. На його думку, процес конституційних змін можна почати вже наступного року, а в 2020 році провести місцеві вибори на нових принципах роботи місцевого самоврядування. Таким чином, 2020-2025 роки стануть одними з найуспішніших періодів розвитку держави – часом формування нової якості життя українців.

За матеріалами https://decentralization.gov.ua/ 

1


КОМЕНТАРІ (14)

І що саме цікаве, що хаос і бардак з реформою децентралізації в області саме в 204 окрузі Бурбака і тільки в ньому. Совпадєніє? Не думаю.

avatar

Ломачинжига

05 грудня 2018 13:59

Фарисеї. Говорять одне-роблять протилежне!

avatar

Отг

05 грудня 2018 14:23

Се відгук на наступальну поведінку М.Ю може бути. Хоча не він породив Козака, а бессараб"яни завше були консервативними.  Правда, й послушними. А це раптом повстали. Слабинку відчули??!

avatar

Антон Ломачинжизі

05 грудня 2018 22:56

Се відгук на наступальну поведінку М.Ю може бути. Хоча не він породив Козака, а бессараб"яни завше були консервативними.  Правда, й послушними. А це раптом повстали. Слабинку відчули??!

avatar

Антон Ломачинжизі

05 грудня 2018 22:56

Коментарі, які містять образу певних людей чи національностей, нецензурні висловлювання та рекламу будуть видалятися без попередження.

avatar

Берновий

06 грудня 2018 09:30

то не той Юзва, що при Папієві був головою Хотинської РДА?

вже не регіонал, бо ліг під Бурбака і зручновигідний?

avatar

idependent

06 грудня 2018 21:08

Независимая экспертиза http://7expert.ru/
avatar

lib

07 грудня 2018 23:04

Испытание и исследование металлов http://2metall.ru
avatar

escow

07 грудня 2018 23:49

Независимая экспертиза http://100expertov.ru/
avatar

But

08 грудня 2018 09:17

Сметная экспертиза в Москве http://7smet.ru/
avatar

Wak

08 грудня 2018 09:34

Независимая экспертиза http://1expertiza.ru/
avatar

ruisy

08 грудня 2018 10:53

Психиатрическая экспертиза http://1psi.ru/
avatar

meews

08 грудня 2018 14:33

Независимая экспертиза http://100expertov.ru/
avatar

But

08 грудня 2018 21:11

Компьютерная экспертиза http://100kompov.ru/
avatar

bem

08 грудня 2018 22:12