Саакашвілі позбавили українського громадянства? На сайті Президента України немає Указу

Саакашвілі позбавили українського громадянства? На сайті Президента України немає Указу

26.07.2017, 18:06

Про це на своїй сторінці у ФБ написав народний депутат Ігор Мосійчук. 

Екс-президента Грузії і колишнього главу Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі позбавили громадянства України. Як передає ТСН, цю інформацію вже підтвердили в Державній міграційній службі.

У відомстві пояснили, що такий крок було зроблено на основі п.2 ст.19 Закону Про громадянство, а саме - "на підставі неправдивих даних, зазначених в анкеті".

Зокрема, в документах, які Саакашвілі заповнював перед отриманням українського громадянства, він вказав, що не перебуває під слідством в Україні або за її межами, в той час, як на території Грузії колишній президент був заочно заарештований.
 
В Госмиграционной службе пояснили, что прекращение гражданства Украины в случаях, предусмотренных законом, является конституционной нормой. Основания для утраты гражданства Украины перечислены в ст. 19 закона Украины «О гражданстве Украины». Среди них – добровольное обретение гражданином Украины гражданства другого государства, если на момент такого обретения он достиг совершеннолетия, или обретение лицом гражданства Украины на основании статьи 9 этого закона вследствие обмана, сознательного представления неправдивых сведений или фальшивых документов.

В соответствии со статьями 24 и 25 закона подготовка представлений об утрате лицами гражданства Украины и вместе с необходимыми документами отправки на рассмотрение Комиссии при президенте Украины по вопросам гражданства, в зависимости от места жительства, осуществляется Государственной миграционной службой Украины и Министерством иностранных дел Украины, дипломатическими представительствами и консульскими учреждениями Украины, пояснили в службе.

«Президентом Украины издан указ о потере гражданства Украины. (…) Материалы по Саакашвили предоставлены Генеральной прокуратурой Украины, проработаны Государственной миграционной службой Украины, направлены на рассмотрение Комиссии по вопросам гражданства при президенте Украины, и в установленном порядке рассмотрены на заседании Комиссии. По Конституции Украины президент Украины принимает решение об утрате гражданства Украины на основании выводов Комиссии по вопросам гражданства», — говорится в сообщении.

Соответствующего указа о лишении Саакашвили гражданства Украины на сайте глав Украинского государства нет.

Рішення щодо екс-голови Одеської ОДА прийняла Комісія з питань громадянства за запитом народного депутата Андрія Лозового.

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі отримав громадянство України 29 травня 2015 року з формулюванням "як особа, прийняття якої до громадянства становить державний інтерес України".

30 травня його було представлено як нового голову Одеської ОДА.

Восени 2015 року у Саакашвілі був конфлікт з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, олігархом Ігорем Коломойським та у грудні - з міністром МВС Арсеном Аваковим.
 
7 листопада 2016 року Міхеіл Саакашвілі повідомив про своє рішення подати у відставку з посади голови Одеської ОДА. 9 листопада його було офіційно звільнено. Серед причин своєї відставки Саакашвілі назвав закриття Центру адмінпослуг в Одесі, саботаж центральної влади при призначенні голів райдержадміністрацій та підтримку "кланів, родом з 90-х". Також під час виступу він вперше порівняв Порошенка з екс-президентом Віктором Януковичем.

Після відставки Саакашвілі критикував чинну владу.  
 
*****
 Саакашвілі розповів, що робитиме в разі позбавлення громадянства - інтерв'ю напередодні рішення 
 
Міхеїл Саакашвілі: Буду сидіти тут, в Києві, ніяких проблем
Міхеїл Саакашвілі: Буду сидіти тут, в Києві, ніяких проблем
 
Екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі в інтерв'ю НВ відповів на питання про те, що він робитиме в разі позбавлення українського громадянства. Варто зазначити, що інтерв'ю він дав напередодні офіційного рішення про позбавлення його українського громадянства.
 
"А нічого. Буду сидіти тут, в Києві, ніяких проблем. Буду сидіти в Києві без громадянства. Буду просто ходити по Майдану. Я живу зараз тут неподалік", - сказав Саакашвілі.
 
Саакашвілі знімає квартиру на одній з вулиць, що виходять до Майдану. Втім, за його словами, вже восени він планує з'їжджати.
 
"Подивимося, може щось маленьке тут куплю. Нам вдалося продати одну з квартир в Грузії", - пояснив Саакашвілі.
1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.