Психологічні осяяння у залі суду. Ще кілька слів навздогін Даніліну, Скрипці, театру.

Психологічні осяяння у залі суду. Ще кілька слів навздогін Даніліну, Скрипці, театру.

29.06.2012, 02:52

Хтось дорікнув мені, що я хочу зробити з Даніліна героя. І думки не мав. Не виділяв його серед інших. Героєм його зробило керівнитцво театру і, власне, той факт, що він таки досудився до переможного кінця. Публікую кільки тез, що подав у газеті "Чернівці".

 Цікава річ, якось мені спало на думку порівняти кількість інтернет-відвідувань новин з приводу звільнення актора Чернівецького драмтеатру Івана Даніліна із кількістю відвідувань новин про чернівецькі прем’єри. І несподівано з’ясував, що звільнення Івана Даніліна цікавить аудиторію в два з половиною рази більше, аніж прем’єри чернівецького драмтеатру. На мій погляд, ця обставина могла б стати приговором для роботи творчої команди. Принаймні сигналом, щоб пригледітися… Адже виявляється найбільш талановита постановка театру – це звільнення актора. Принаймні, вона збирає аудиторію більшу, аніж усі прем’єри.

Минулого тижня, однак, з’ясувалося, що і ця постановка провалилася. Чернівецький апеляційний суд виніс вирок, де визнав звільнення Даніліна незаконним і тепер театр має виплатити згідно вироку майже тридцять тисяч гривень різноманітних платежів. Серед них більше двадцяти п’яти тисяч гривень Даніліну за вимушений прогул від дня звільнення. Немала фінансова втрата. Так хто ж винен?  Очевидно, ті, хто неправильно звільнив Даніліна. Винні ті, хто ініціював це незаконне звільнення(таким його визнав суд). А була ж ще історія із звільненням працівника театру Савки.. Скажіть, а що адміністрація театру може приймати будь-які рішення, які призводять до таких-от безглуздих  фінансових витрат і ніхто її не контролює? Звільняти працівників, а потім виплачувати компенсації? А де вони братимуть на це гроші? Театр же не приватний…

Я був на суді, де Данілін позивався до керівництва театру. Не скажу, що мені було соромно за керівництво театру. Скажу, що мені було за них  -- важко.  Відчуття цілковитого хаосу у процедурі звільнення, поясненнях тощо. Прийшов додому, передивився публікації з приводу звільнення і натрапив на цікаве інтерв’ю худ. керівника  театру Людмили Скрипки. В ньому вона натякає на те, що відбуваються якісь інтриги, що Даніліна і Григорчука хтось використовує. Подумав тоді – дивно: людей випихають з театру, яка ж їм користь від цього конфлікту? Сидіти безробітним? В чому ж інтрига? В тому щоб залишитися без кусня хлібу? Причому це сімейні люди.... Інтрига, як мені здавалося, робиться для власної користі, а не для того, щоб залишитися без роботи.  І, ось, не повірите, я зрозумів цю дивацьку логіку Скрипки. Це логіка пасажира без квитка. Пасажир без квитка завжди хвилюється, завжди бачить якусь небезпеку, хоча контролер може ще спокійно п’є пиво десь із бригадою і не думає про «зайців».. А пасажир без квитка вже на нервах, вже чекає. І Скрипці є чого хвилюватися. Адже той самий безлад, та ж сама алогічність, з якою звільняли Даніліна, на мою думку…  є у репертуарній політиці театру. Ставлять то турецькі п’єси, то легкі комедії. Що ж усе це об’єднує? Крім банально «захотілося і зробили»? З чого вибачте, видно, що це чернівецький театр? В чому його особливість, що він проповідує? Що прийдеться? А у Чернівців є неймовірна ( як для невеликого міста) література – і Целан, і Реццорі, і Ауслендер, і Кожелянко, і багато ще чого є.  В театрі цього немає! Ось що дивує! Там  у театрі (мені видається) є просто щось на кшталт  капризу, просто хочеться ставити те, або те. Просто хочеться. Пані Скрипка підсвідомо підозрює, що для її посади художнього керівника це дуже дивна поведінка. У неї є талант артиста, але посада художнього керівника – це дещо інше. Тут треба зрозуміти, що таке топос. Що таке стратегічна лінія, тема театру.  Тому вона боїться за себе, як боїться  пасажир без квитка.  Хтось щось сказав, і вже  здається…. це інтрига! це натяк!… Не турбуйтеся, пані Скрипка. Контролер ще не прийшов. Може їх взагалі тут нема.   Їдьте спокійно.

 Сергій Воронцов

1


КОМЕНТАРІ (2)

"Тому вона боїться за себе, як боїться  пасажир без квитка.  Хтось щось сказав, і вже  здається…. це інтрига! це натяк!… Не турбуйтеся, пані Скрипка. Контролер ще не прийшов. Може їх взагалі тут нема.   Їдьте спокійно."                                       Контролёр есть всегда. Есть же ещё и "высший суд"! А там ей напомнят и мутную историю с квартирой сотрудницы, которую объявили сумасшедшей, и изгнанных из театра Савку, Буданова, Маковейчука и других.  Поэтому мадам Скрипке страшно будет всегда! Сейчас на её самодурство и волюнтаризм указали пальчиком и оштрафовали, но рано или поздно её обязательно высадят из трамвая с "волчьим билетом". И тогда придётся ей, уже официально, тамадить только  на банкетах да корпоративах. Они с Марчаком давно уже обустраивают для себя этот запасной аэродром. Ну и роль Снегурочки при неизменном Деде Морозе - Марчаке она сможет получить, ликвидировав предварительно всех конкуренток помоложе. 

avatar

Koziavka

29 червня 2012 10:05

Скрипку треба гнать з театру. Своїми інтригами вона доведе театр до ручки.

avatar

Чернівчанин

29 червня 2012 21:31