Примарні надії чи свідомий обман громади, або як деякі депутати облради проводять децентралізацію під себе

Примарні надії чи свідомий обман громади, або як деякі депутати облради проводять децентралізацію під себе

12.10.2017, 12:37

Народний депутат України Максим Бурбак прокоментував деякі особливості процесу децентралізації в Чернівецькій області.

- Робив раніше і надалі робитиму усе від мене залежне, як від народного депутата України, для продовження процесу децентралізації в Чернівецькій області, - каже Максим Бурбак. - Коли цей процес тільки розпочинався, мені довелося вислухати чимало неприємних речей від колишніх голів, новообраних голів сільрад... Дякую, що знайшлися люди, які тоді все-таки наважилися і стали першими на шлях децентралізації. Таким людям потрібно ставити пам'ятники! Ті громади, які вже є у Чернівецькій області, власним прикладом засвідчили успішність цієї реформи. Зараз моє завдання сприяти розвитку таких громад. І я постійно допомагаю Недобоївцям, Рукшину, Клішківцям, Сокирянській громаді. Їм потрібно розвиватися, рухатися далі. Підтримуватиму об'єднані громади не тільки мого 204-го округу, але й всієї області. Нам зараз потрібно зробити усе від нас залежне, щоби в області не залишилося так званих "білих плям", необ'єднаних територій. Для того, щоб вони були економічно спроможними у майбутньому. Для створення таких громад існує чітка методологія, розроблена фахівцями і схвалена Кабінетом міністрів України.

- Наприклад, всі рішення сільських рад, які нібито хочуть приєднатися до Сокирянської ОТГ, чомусь направлені до Сокирянської районної ради, яка насправді нічого не має до процесу об'єднання громад. У мене є лист від голови Сокирянської ОТГ пана Равлика, який пише, що жодного погодження від цих сіл до нього не надходило. Для того, щоб нові села могли приєднатися до Сокирян, потрібна також згода Сокирянської міської ради, якої теж не існує. Про що ви говорите? Людей треба відпустити, але не можна їм брехати, не можна ними маніпулювати. І саме це роблять голова Сокирянської райради Козак і голова Сокирянської РДА Бескупський. І це повна відповідальність Бескупського - голови Сокирянської РДА, який не впроваджує реформу децентралізації згідно з методологією, затвердженою Кабінетом міністрів України. Вважаю, що тільки за це Бескупського потрібно звільняти із займаної посади. Минулого року він завалив програму нарахування субсидій для населення Сокринщини, цього року у питанні субсидій знову є зволікання. І тепер бачимо фактично саботаж урядової політики децентралізації.

- До мене звернувся мер Новодністровська пан Болдишев. З'ясувалося, що перед самим закінчення бюджетного року Дністровська ГАЕС раптом перестала сплачувати в бюджет міста ПДФО. Натомість ці кошти пішли в бюджет району. Внаслідок цього у бюджеті Новодністровська раптом утворився дефіцит коштів у 2 млн грн. Це чиєсь політиканство чи покарання Новодністровської громади? В кінці бюджетного року залишили місто без коштів для виплати зарплати бюджетникам? Якщо кошти мали йти також до бюджету району, то потрібно було заздалегідь попередити місто. Адже не секрет, що ці кошти вже були закладені до бюджета Новодністровська. І почати цей процес з нового бюджетного року. Попередити мера міста листом, щоб він скоротив видатки або шукав нові джерела надходжень до бюджету. Але не можна це робити посеред поточного бюджетного року. При тому, що фінансування самого "Укргідроенерго" відбувається з Державного бюджету, який ми будемо затверджувати у грудні. Обіцяю, що дане питання буде врегульоване на користь громади міста. Абсолютна влада Козака на Сокирянщині закінчилася. Попри те, що статус Новодністровська, як міста обласного підпорядкування, зіграв негативну роль у справі призначення виборів у цій громаді. Це об'єктивні речі, які будуть вирішені. І Новодністровська громада буде створена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати облради ігнорували методологію створення ОТГ від Кабміну, а ухвалені ними рішення контроверсійні та суперечливі, до яких матиме зауваження Мінрегіонбуд, - нардеп

- Те, що я побачив на останній сесії Чернівецької обласної ради більше нагадувало якусь вакханалію. Мені прикро, що депутати обласної ради, як і деякі чиновники, з 2015 року майже нічого не робили для імплементації реформи децентралізації. Натомість тепер шкодять реформі. Два роки про це не думали, а мало не останнього дня перед дедлайном - оголошенням бюджетної резолюції - раптом понаприймали усілякого такого, що суперечить методології утворення спроможних громад. Складалося враження, що окремі найактивніші депутати обласної ради створювали громади під себе. Я звертався до депутатів у сесійній залі, пояснював, що такі плани суперечать методології, попереджав не робити цього. Будуть зверненя у суди, що ви робите... Це безвідповідально! Давати людям надію, знаючи, що такий поділ не затвердить Кабмін.

- В уряді, ще раз нагадаю, будуть дуже жорстко оцінювати спроможність громад. У нас була зустріч з урядом на профільному комітеті парламенту, під час якої вкотре було підтверджено: все, що відповідає методології утворення громад, Кабмін затвердить, а що не відповідає - не затвердить. Вибачайте, але це недопрацювання місцевої влади. Якщо майбутнє об'єднання територій економічно неспроможне - не можна створювати таку громаду, обманюючи при цьому людей. Давати їм світло примарної надії, а потім казати, що у Києві погана влада. Наперед добре знаючи, що порушують методологію. Схоже деякі депутати обласної ради просто забули, що вони лише схвалюють поданий ОДА проект перспективного плану, - сказав Максим Бурбак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від депутатів Чернівецької обласної ради вимагають не блокувати процес децентралізації (ОНОВЛЕНО)

1


КОМЕНТАРІ (2)

Бурбак поводив себе на сесії як портовий грузчик і все чим запам'ятався це тим, що як .....періодично кричав "Перерва" і тішівся з того.

avatar

до пІр як

12 жовтня 2017 12:14

ну по перше як себе поводити показує і вчить сам бурбак згадай двері в обладміністрації по друге свисне ти Козаку по третє згідно роз'яснення податкової податки пдфо сплачуються там де розташованийобєкт а всі ГЕС на території району по четверте згідно формули розрахунку бюджету у міської ради йде вилучення до держбюджету обсязі двох млн то що краще сплатити для сіл чи віддати в держбюджет?? Але кому це розказувати брехуни і базар норму баризі з англійським паспортом.  Максимко якщо ти не зрозумів то справа не Козаку а волі людей. А сокирянська і вашковецька громади створені законно по методиці.  Не буди лихо поки воно тихо

avatar

Ян

12 жовтня 2017 15:24