Прибічники Московського патріархату на Буковині перешкоджали професійній діяльності журналістки

Прибічники Московського патріархату на Буковині перешкоджали професійній діяльності журналістки

05.11.2019, 14:30

Сторожинецька поліція відкрила кримінальне провадження через перешкоджання професійній діяльності журналістки видання «Чернівці. Онлайн» Галині Єреміці з боку групи вірян Української православної церкви (Московського патріархату).

Про це йдеться у витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, який 4 листопада в поліції отримала журналістка, передає «Глибока.info».

Кримінальне провадження порушили за ч. 1 ст. 171 Кримінального Кодексу України (незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності).

Зазначається, що в селі Михальча Чернівецької області 3 листопада група вірян Української православної церкви (Московського патріархату) перешкоджала журналістці Галині Єреміці. Інцидент стався на подвір’ї Храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ під час висвітлення Богослужіння вірян УПЦ МП. За словами журналістки, група вірян навмисне перешкоджала здійсненню її професійних обов’язків.

«На мене накинулась група осіб-прихильників Московського патріархату, влаштували штовханину, почали затуляти долонями об’єктив камери, на яку я проводила відеозйомку», – розповіла вона.

Пані Єреміца розповіла, що правоохоронці не реагували на її заклики «зупинити незаконні дії молодиків». У зв’язку з цим вона також подала заяву. Тимчасовий виконувач обов’язків начальника Сторожинецького відділу ГУНП в Чернівецькій області Віктор Семенюк повідомив їй, що за заявою про бездіяльність працівників поліції призначена перевірка.

Нагадаємо, 17 лютого журналістка видання Галина Єреміца повідомила, що в місті Сторожинці Чернівецької області група вірян та представників духовенства Української православної церкви Московського патріархату перешкоджала їй працювати. 19 лютого стало відомо, що Сторожинецька поліція відкрила кримінальне провадження через перешкоджання професійній діяльності журналістки видання «Чернівці. Онлайн» Галині Єреміці з боку групи вірян Української православної церкви (Московського патріархату).

Джерело: https://detector.media/

1